Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mondani olyan budapes...

Tudnátok mondani olyan budapesti gimnáziumokat, ahol lehetőség szerint van kollégium is? Ha lehet, ne a legerősebbeket írjátok, illetve örülnék személyes véleményeknek is.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom még elég korai elkezdeni az iskola választást, mivel most vagyok 7.-es, de úgy gondolom nézelődni már most is lehet. Szóval leginkább kollégiumba szeretnék menni. Mint mondtam leginkább személyes véleményekre vagyok kíváncsi, az oktatásról, tanárokról közösségről stb.

Rólam annyit kell tudni, hogy eddig szine minden évben kitűnő vagy 4,8-as átlaggal végeztem. A gimnáziumi éveimre viszont nem szeretnék, úgy visszaemlékezni, hogy egész nap csak tanúltam. Remélem tudok segíteni, előre is köszönöm!



#Budapest #gimnázium #felvételi #kollégium #Orbán Viktor szennyese
2017. márc. 17. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg bármelyik budapesti iskolába jelentkezel, és bejelölöd a kollégiumot a jelentkezési lapon, az iskolához legközelebbi kollégiumhoz fognak berakni (pl. az Apáczai kollégiumában sem csak Apáczaisok járnak, hanem pl.: Veres Pálnésok, Eötvösösök, meg még sok suliba járók, akiknek kb. az V. kerület körzetében van a sulijuk). Szóval ne ez alapján nézz sulikat, hanem csak úgy nézz körül :))

Egyébként tudnék sulikat ajánlani, csak úgy meg kéne írnod, hogy kb. mi érdekel (pl.: nyelveket akarsz emelt szinten tanulni, vagy biosz-kémiát stb.), mert a legtöbb gimi, a legjobbak már csak tagozatosként működnek, 9.-től emelt szinten oktatva bizonyos tárgyakat. Ahol van általános tagozat, azok gyengébb gimik általában.

2017. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat, már ezzel is sokat segítettél. Ennek a kolis dolognak viszont örülök, hogy így van. Leginkább az informatika érdekel. Német nyelvet tanulok álatlánosban, de az egyáltalán nem vonz, szóval szerintem egy kéttannyelvű nem a legideálisabb választás lesz.
2017. márc. 19. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!