Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem érettségi nehéz?

Történelem érettségi nehéz?

Figyelt kérdés
Sajnos az a helyzet hogy sosem voltam jó történelemből. Nem is igazán tanultam az évek során. Annyira nulla vagyok belőle, hogy nem tudnék 5 magyar királyt felsorolni. Ha mégis, egy dolgot nem tudnék mondani róluk.. Nagyon nagyon alap dolgokkal nem vagyok tisztában, és megmondom őszintén ettől félek. Minden más tantárgy úgy ahogy megy, azok miatt nem is izgulok. Sok helyen olvastam hogy atlaszból, meg források alapján meg lehet írni kettesre, de ahogy néztem érettségi feladatokat, egyszerűen nem tudom őket megoldani rendesen. A szóbeliről meg inkább nem is mondok semmit, de az még két és fél hónap.. Az írásbeli már csak pár hét. Tudtok valami módszert ajánlani hogy legalább egy kettest össze tudjak hozni? Nem kell jobb, csak egy kettes legyen meg...

2017. ápr. 11. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Még van pár hét,ha addig minden nap elolvasol egy-egy tételt,valami fog rád ragadni,ami a feladatokhoz kell. Én tavaly érettségiztem és volt olyan feladat,ahová nem is volt szükséges konkrét tudás,mert a forrásból ki lehetett következtetni. Az esszéknél viszont bajban leszel.
2017. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mozaikos atlaszt keríts valahonnan.

Ott a kronológia részben tényleg minden benne van.

Esszé részben pedig, tegyük fel a tatárjárás a kérdés, felcsapod a kronológiát, és szépen kimásolod ami a tatárjárással kapcsolatos.Ha térben és időben elhelyezed az adott eseményt az már magában 2-3 pont, 3 esszé van ez kb 8 pontot ér, úgy, hogy csak másoltál.

A második pedig, minden évben van valami 20. századi téma, ajánlom, ha teheted, menj el a Terror házába, eltöltesz ott 4-5 órát és a kádáros,rákosis,56os,szovjetúniós esszékre simán tudsz majd írni.

2017. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha korábban kezdted volna, akkor talán még 3-4-esre is fel tudtad volna húzni szerintem :)


Amúgy kb. olyasmit javasolnék mint az előző válaszoló, annyi különbséggel, hogy a dualizmust és a két vh-t is nézd át mert kb. azok is mindig vannak (dualizmus eddig talán csak 1-szer nem volt), plusz esetleg Szent Istvántól-Mátyásig a királyokat, mert ebből is sok feladat, és esszé van :)


Ezek mellett pedig próbálj minél több korábbi érettségit megoldani, a megoldásokat végiggondolni (ez is segít mert így jobban átlátod, valamint a témákat is tanulod) és esszéél pedig mindenképp nézz meg megoldókulcsokat, hogy mit is várnak el, és ha ezeket (pl. térben-időben elhelyezed, a forrásokat leírod és abból valami következtetés-és ezt mind a 2 esszénél-az kb. 15-20 pontot jelent majd az 50-ből) megnézed az esszékből is jókat érhetsz el, és akkor sima a 2-es.

2017. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Atlaszom az van, ezen kívül van még egy 2017-es töri érettségire felkészítő könyvem is, valamint korábbi feladatsorokat is fogok nézni. Ha megvan a kettes, örülni fogok, de igazából még a szóbeli is hátra van..

2017. ápr. 12. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!