Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon érdekel a fizika, de...

Nagyon érdekel a fizika, de reménytelenül buta vagyok hozzá, miből fakad a disszonancia?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és nagyon szeretem a fizikát, érdeklődő vagyok, folyton utána olvasok a neten és a könyvekben a különböző kísérleteknek vagy csak úgy anblock ha van valami új eljárás.


Viszont a suliban 2es 3as vagyok fizikából és egyszerűen bárhogy ülök le otthon és olvasom a füzetem vagy gyakorlok - ugyanúgy autista maradok hozzá.

Engedjem el ezt a dolgot és keressek valami mást, ami érdekel, esetleg valami ötlet, hogy mit csináljak máshogy?



2017. ápr. 13. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok a fizikával, matek megy, programozásból is ász vagyok, de fizika 0, érdekelne is, minden, leülök a füzettel, nézem, de semmit nem tudok kihámozni belőle soha. Mechanika, hőtan s ezek még mentek, de elektromossághoz hozzá se tudok szólni.
2017. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy csak rossz a tanulási folyamatod.
2017. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul tanulod / nem figyelsz oda rá eléggé. Amikor olvasol róla, nem annyira feltűnő, ha valamit nem értesz, szinte akaratlanul is átugrod. Néha könnyebb az izgalmasabb részekről olvasni, miközben az alapokat egyébként nem érted. Fektess bele több energiát, és akkor mennie kell.


(egyébként az autizmus egy spektrum és elég összetett betegség, de szerintem nem egyenlő semmilyen hozzá nem értéssel, főleg értelmi síkon nem, légyszi ne használd már így)

2017. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!