Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen faktot vegyek fel...

Milyen faktot vegyek fel utolsó 2 évre, ha mérnöknek készülök?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, most kell választanunk. Leginkább a következő szakok érdekelnének: mérnökinformatikus, gépészmérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök. Milyen fakultációt vegyek fel, ha ilyenekre jelentkeznék:matek-infót, vagy matek-fizikát?

Szakonként is jó. Köszi a tippeket előre is!



2017. ápr. 17. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Matekra NAGYON ülj rá (és a programozásra is érdemes), ha mérnökinfre akarsz jönni.
2017. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Gépész és mechatronikánál egyértelműen fizika a matek mellé. Mernokinfonal egyértelműen infó a matek mellé. Villamosmérnökin szerintem teljesen Mind1


Gondolom a fakt nálatok is azt jelenti, hogy emelt érettségire készítenek fel, vagyis infó esetén tanultuk programozást. Ha ez nem így lenne, akkor viszont semmiképp ne infót.

2017. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Villamos,gépész,mechatronika--> matek+fizika

Infó--> matek+infó, de infót CSAK akkor, ha programozni tanultok, ha nem akkor fizikát. Worddel meg excellel nem sokra méssz..

2017. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Matek-fizika. Én is ezeket vettem fel, egy percig se bántam. Programozást csak egyetemen tanultam, ahogy sokan mások is. Akik viszont az előbbiekből nem voltak faktosak csúnyán megszenvedtek velük az egyetemen.
2017. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Matek-fizika, főleg, ha nem vagy biztos az irányban. Programozni megtanítanak az egyetemen és relatív sok anyag van róla az interneten, ha magadtól szeretnéd elkezdeni.
2017. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel eddig matinfen voltam, így már kicsit konyítok a programozáshoz is.

Köszi a válaszokat, jöhetnek még!

2017. ápr. 17. 18:02
 7/7 anonim válasza:
73%

Szia:)

Kifejezetten a matek fizika(emelt)-et ajánlom.Mechanika,elektrotechnika és ilyen finomságok amiken sokan buknak.(Gépész és mechatron-n + Anyagtudomány,ami inkább kèmia).Ha mérnökinfo akkor informatika. De ez csak pár mérnöki ág, ha pl molekuláris bionika mérnök akkor azt a faktot vedd fel amiből majd nem akarsz annyit tanulni egyetem alatt. Hozzáteszem ők fizikát,matekot,biológiát,kémiát és informatikát is tanulnak(de ismerősömnek egyetem alatt munkát ajánlottak 2milliós fizetéssel angliában,szóval megéri)

Sok sikert a továbbiakban és kifejezetten az álmaid után menj!

Üdv.:

Egy mechatronikai mérnök hallgató.

2017. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!