Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek készülök, az angol...

Mérnöknek készülök, az angol mellett melyik nyelv lenne hasznos?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus hallgató vagyok, még csak elsőéves, de már gondolkozom a jövőn, meg hát most van több időm nyelveket tanulni. Tudom, hogy a mai világban a mérnöki pályán is egyre hasznosabb, ha valaki több idegen nyelvet tud. Én szakközzépiskolába jártam, ahol sajnos csak egy idegen nyelvet, az angolt tanultuk. Angolul nagyon jól tudok, jövő hónapban megyek felsőfokú nyelvvizsgára. Szeretnék a diploma megszerzéséig egy másik nyelvet is legalább középfokú szintig megtanulni. Szerintetek mérnökként melyik lenne a leghasznosabb? Melyikkel lenne a legtöbb esélyem elhelyezkedni? (Magyarországon). A cégek többségénél mit kérnek? Német, francia, spanyol, olasz, esetleg orosz?


Előre is köszi a választ!


2015. jún. 19. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Németet mindenképp, hisz a világ egyik legnagyobb üzleti érdekeltsége van és mindig keresik a jó mérnököket/szakembereket.
2015. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

német

aztán francia

aztán orosz

2015. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Német
2015. jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az IT reszet kened-vagod, akkor angol boven eleg lesz. Ha a szakmai reszben gyenge leszel, akkor nemet meg francia es jo leszel IT supportosnak. :)


Angol mellett mas nepszeru nyelvre tenyleg csak akkor erdemes gyurni, ha erzed, hogy a mernoki reszevel gondjaid lesznek. Sokkal jobb agytorna lenne egy tavolkeleti nyelv tanulasa, pl. japan, kinai, koreai, esetleg thai. Emberileg is rengeteget fejlodsz ha tanulmanyozod egy tavolkeleti nep kulturajat. Az sem kizart, hogy ezekbol kozvetlenul profitalj, pl. egyetemi eveid alatt osztondijjal eltolthetnel par honapot az orszagban, melynek a nyelvet tanulod. Kesobb kereshetsz ott munkat, vagy mehetsz multihoz dolgozni, akinek ott is van irodaja.

2015. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha matematikát és programozást tanulsz. Németországban dolgozok mérnökként, az a tapasztalatom hogy ahová nem anyanyelvű németet vesznek fel, oda az angolt keresik és a technikai tudást.
2015. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tegnap 18:30

Azért ez nem egészen így van. A német főnök / megrendelő / menedzser rögtön komolyan vesz, ha folyékonyan, a német szaknyelvet is jól ismerve tárgyalsz vele.

El lehet bohóckodni az angollal, de meglehetősen komolytalan hozzáállás.

2015. jún. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feri, meg Nemetorszagban is van eleg ceg, ahol a ceges nyelv az angol.
2015. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

+1 német


Egy hatalmas gazdaság és itt van a szomszédba és a nemetek közül se beszélnek sokan sokan angolul.

2015. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi elöbb el küldte

Magyarországon nagy részt német cégek vannak.

2015. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!