Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik 30-40 kilóméterre laktok...

Akik 30-40 kilóméterre laktok az egyetemtől, meg lehet oldani a bejárást?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 17. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt évfolyamtársam, aki 50 km-ről járt. Én 20-ról s nem irigyeltem. Persze nem mindegy, hogy milyen a közelekedés. Neki simán egy busz volt némi gyaloglással, ez lehetne sokkal rosszabb is (most 25 km-re lakom egy várostól, de 1 óra járásra van a legközelebbi busz, ami ritkán jár), de jobb is, ha valakinek van autója vagy motorja s az út nagy része autópálya... A párom speciel munkába járt 70 km-ről (12 órás műszakban), neki motor+autópálya volt, hajnali 5-kor elég kis forgalommal... Szerette, még a tél nagy részén is, de ő nem normális :D


Extrém eseteket kivéve megoldható, de nyilván kényelmetlen s időrabló valamelyest.

2017. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg. Gondolj bele, ha engem jövőre nem vesznek fel koliba, akkor 130km messziről kell majd bejárnom (Eger-Budapest) mivel albérletre/magánkolira nincs pénz, egyházi kolihoz meg nincs pap ismerős. Na az lenne a szívás, nem a 30-40km. :DD Az sem kevés, de megoldható még.
2017. ápr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

130 km nagyon sok,azt tényleg meg tudod oldani?

Nekem több,mint 2 órát venne el az életemből ez napi szinten.

De ha olyan szarul jönne ki,hogy délelött meg délután is vannak órák,akkor nem tudom,mit csináljak.Ott lehetek egész nap.A köztes időben meg mi lesz?

2017. ápr. 18. 00:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akarok egyetemre menni, ha másképp nem jön össze akkor így kell megoldanom. De azért 130km már elég sok, arra kapok már remélem kolit, ha meg nem akkor 2 óra vonat+1 óra amíg beérek, napi kétszer, össz. 6 óra ami utazással megy el. Közben tudok legalább tanulni. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. :)
2017. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán meg, főleg ha Budapestre fogsz járni, még kevesebbet is fogsz utazni mint az ott lakók:D

Én most 80 km-ről járok be, kicsivel több, mint 1 óra vonattal, aztán még 5 perc séta, nem kell átszállni semmire szerencsére. Hazafele megcsinálom a házit, ha van, illetve rendberakom az aznapi jegyzeteket, átolvasom őket, így képben vagyok az anyaggal is. Reggel 8kor indulok és 5 órakor már otthon vagyok. A szaktársaim nagy része pesti, de mindenki a város szélén lakik inkább, így nekik a metró+villamos+séta tart másfél óráig minimum, szóval én még jobban is járok szinte, szerintem simán megoldható. Ja és az órák pedig rajtad múlnak, én nem hagytam szüneteket, ha pedig este van óra, akkor elé igyekeztem felvenni, amiket lehetett, és így nincsen soha több órás üres idő köztük.

2017. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!