Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetséges, hogy az...

Hogyan lehetséges, hogy az iskola nem köteles engem felkészíteni az emelt szintű nyelvi érettségire? Van erre valamilyen jogszabály vagy bármi ami ezt indolkolná?

Figyelt kérdés
Azt mondta az iskola, nekik nem érdekük tanárt biztosítani az emelt szintű érettségi miatt. Ezt nem értem... akkor kinek áll módjában az oktatást biztosítani? Vagy az már a diák feladata hogy felkészüljön ahogy akar?

2017. ápr. 27. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Az iskolának az a dolga, hogy a tantervben elöírt tananyagot órán leadja a gyereknek, a feladott házifeladatok elkészítését ellenörizze és minösítse, de ezen felül semmi, a többi a gyerek feladata.
2017. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező az iskolának fakultációt indítani olyan tárgyból, amire nincs akkora igény. Majdnem én is úgy jártam, hogy létszám miatt nem tudtam járni egy faktra, akkor az mondták hogy ilyenkor önállóan vagy különtanárral kell megoldani. Középszinten kötelező az érettségi ezért az iskolának arra kötelező felkészítenie, a faktról meg maga dönt. Nem túl fair tekintve, hogy a jobb iskolákban szinte minden tárgyból van fakultáció míg egy átlagos vagy alatti helyen ahol kisebb a továbbtanulás aránya meg reménykedni kell, hogy van fakultáció. Inkább spórolnak és nem fizetik meg a tanárnak azt a plusz 2 órát. :/ Szóval ha úgy döntenek hogy nem indítanak emeltre felkészítőt nincs semmi követmezménye számukra (talán csak a továbbtanulási statisztikánál rossz), neked meg egyedül vagy magántanárral/tanfolyammal kell felkészülnöd. Vagy nálunk volt egy tanár aki azért volt olyan aranyos hogy habár rendes fakt nem volt tartott pár felkészítő órát meg állított össze feladatlapokat és azokat kijavította vagy ha valaki külön megoldott bármit. Esetleg ennek tudsz utánakérdezni tanárnál hogy nem-e segít legalább annyit hogy átnézi amiket megoldasz, de hát ez is tanárfüggő.
2017. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabályban meg van határozva, hogy hány tantárgyból kell az iskolának biztosítania az emelt szintű érettségire a felkészítést. Ha ez a szám megvan, csak éppen a te kedvenc nyelved nincs benne, akkor nem sértenek jogszabályt. Más kérdés, hogy a legtöbb iskola igyekszik túlteljesíteni a kötelező minimumot.
2017. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. ápr. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!