Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez az elképesztő birságolás...

Apababa kérdése:

Ez az elképesztő birságolás lehetséges?

Figyelt kérdés

Tud - e valaki bármilyen valós jogszabályt arra hogy parkolási birságot behajtsanak rajtam úgy hogy a szabálysértés idején már három hete eladtam az autót különösen annak fényében hogy az adás-vételit és az erröl szoló önkormányzati dokumentumot is elküldtem a parkolási társaságnak. Erre a következö választ küldték:

" Az Ön által beküldött adásvételi szerződés alapján az új tulajdonos/üzembentartót felszólítjuk a kötelembe való bevonásról, de jogkör hiányában

egyéb intézkedésre nem vagyunk jogosultak.

Benyújtott észrevételének nem adok helyt, azt elutasítom.

Pótdíjfizetési kötelezettségét továbbra is fenntartjuk"

Ez azt jelenti, ahogy én értelmezem, hogy én fizessem a más által elkövetett szabálysértést? Kicsit pipa vagyok!

Jogszabályt is megjelöltek:

"Döntésünket a Budapest Főváros Közgyűlésének 30/2010. (VI.4.) önkormányzati rendelete, és 1988. évi I. törvény

alapján hoztuk meg"

Én átfutottam nagy idegesen ,de semmi ilyen jellegü paragrafust nem találtam. Segítsen valaki értelmezni ezt a katyvaszt.

Köszi



2016. aug. 24. 21:39
1 2
 1/14 Johnny Bravo ***** válasza:
100%
Hat ha valoban eladtad az autot es azt te bizonyitani is tudod,akkor nem tudom miert pattognak!Es kizartnak tartom hogy emiatt barmilyen birsagot behajthatnanak rajtad!
2016. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

1988. évi I. törvény 9/D §


"A várakozási díj és a pótdíj megfizetéséért a jármű üzembentartója felel."


Szóval amíg a nyalvántartásban te vagy az üzembentartó, addig téged fognak zaklatni. Adásvételit írhatsz akármikor...

:(

2016. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Johnny Bravo ***** válasza:
73%
Ha eladta az auto nem lehet ő az üzembentartó!
2016. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lehete ő az üzemben tartò.

Van egy magyarorszàgi autòm,az èn nevemen,tehàt az èn tulajdonom,èn vagyok hivatalosan,papirforma szerint a tulaj ès mègis egy màsodik szemèly az üzembentatròja.

2016. aug. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az adásvételin nem véletlenül szerepel az eladásnál óra/perc rublika is. Onnantól neked semmi közöd az autóhoz.Eszedbe ne jusson egy fillért is fizetni.
2016. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Johnny Bravo nevű felhasználó válasza:


Ha eladta az auto nem lehet ő az üzembentartó!"


A közterület felügyelet a nyilvántartást nézi, amíg abban ő szerepel, addig őt zaklatják!

Erre írtam, hogy egy adásvételit bárki írhat bármikor.

Leírom tagoltabban:

Megkapom a bírságot, majd írok gyorsan egy héttel korábbi adásvételit amit elküldök a köztereseknek. Amikor törlik a pótdíjat, széttépem a papírokat oszt' jónapot. Utólag már nem nézik, hogy tényleg eladtam, vagy esetleg visszavettem.

Na ezért nem fogadják el az adásvételit.

2016. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Johnny Bravo ***** válasza:
Ha a birsagolas idejen az ove volt az auto akkor oke!De ha az eladas utan ha mar az uj tulajdonos szabalytalankodott,meg akkor is ha nem is iratta a sajat nevere kizartnak tartom hogy barmit tudnanakkezdeni vele!
2016. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Johnny Bravo ***** válasza:
4-as!Az oke hogy valami van a neveden,te vagy a tulaj,de van egy uzembentarto masik nevvel cimmel!De ha eladod az autot(amit az uzembertarto engedélye/beleegyezese nelkul is megtehetsz)akkor az uzembentarto is automatikusan torlodik!
2016. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mint irtam fenntebb az önkormányzatnál általam bejelentett változásról szoló okiratot is elküdtem ami szerintem bizonyítja hogy nem fal adás-vételi lett csak irva. Egyebként ezt külön mondták is a parkolási társaságnál hogy ezt is küldjem el nekik. Ez megtörtént és ennek ellenére küldték a fennt idézett levelüket.

Ami még változás történt hogy a postás hozott egy órával ezelött egy ajánlott levelet a pest megyei kormányhívataltól melyben tájékoztatnak hogy az új tulajdonost elmarasztalják az átírás elmaradása végett ezért az autót kivnták a forgalomból 2 hónapra. Talán még ezt a papirost elküldöm a társaságnak oszt egyebet már nem tudok.

2016. aug. 25. 10:30
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

"De ha eladod az autot(amit az uzembertarto engedélye/beleegyezese nelkul is megtehetsz)akkor az uzembentarto is automatikusan torlodik!"


Igen, akkor ha megtörtént az átírás!

Mellesleg alap esetben a tulajdonos az üzembentartó, ezért nincs külön leírva, hogy "tulajdonos vagy üzembentartó" mert felesleges!

2016. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!