Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nyelvet lehet tanulni...

Milyen nyelvet lehet tanulni a debreceni Ady Endre gimnázium dráma tagozatán?

Figyelt kérdés

Az Adyba szeretnék menni, méghozzá a dráma tagozatos osztályba (most hetedikes vagyok), így már most nagyon készülök,meg persze ismerkedem az iskolával és reménykedem, hogy felvesznek. Azt olvastam, hogy a drámások az első évben még nyelvi előkészítővel kezdenek, tehát a kérdésem az lenne, hogy milyen nyelveket lehet tanulni, illetve hányat (gondolom kettőt kell kötelezően, de van-e lehetőség az iskolában tanulni plusz nyelvet). BÁRMILYEN INFORMÁCIÓT SZÍVESEN FOGADOK A DRÁMA TAGOZATRÓL!!!! Ezen kívül még az lenne a kérdésem, hogy a lentebbiekben felsoroltak alapján, van-e esélyem

- Négyes, ötös tanuló vagyok (kb. 2-3 négyes várható év végére ill. a kövi félévnél)

- Öt évet jártam drámára, mint művésztis foglalkozásra, sajnos megszűnt, így ma már csak szakkör keretében működik, viszont járok és jövőre is fogok

- A humán tárgyak közelebb állnak a szívemhez (jóval)

- Iskolai műsorokban mindig szerepelek

- Vers és mesemondó versenyekről rengeteg oklevelem van

- Ahogyan csinálgattam és a tanáraimat, szüleimet kérdezgettem, a felvételi kb. 70 pontosra fog sikeredni (tudom, hogy ezt nem lehet biztosra venni, de kb ennyi lesz)

- Beszélőkém, enyhe feltűnési viszketegségem van... Néha talán nem is olyan enyhe :'D


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. ápr. 27. 16:01
 1/6 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem hozzáírni:

- Egy ideig tagja voltam egy debreceni színjátszó csoportnak (én, aha úgy tetszik : falusi vagyok, tehát ez nagy dolog, főleg, hogy a vezető szemelt ki egy mesemondón), így szerepeltetem viszonylag nagy színpadon, viszonylag nagy közönség előtt (mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem voltam főszereplő :'D)

- Az ének és a tánc nem tartozik a fő erényeim közé, de megtudom oldani

- Szeretek olvasni :)

2017. ápr. 27. 16:10
 2/6 anonim válasza:
Én nem járok ebbe a gimibe de ahogy látom igen szorgalmas vagy!;) Szerintem ha jövőre is odateszed magadat akkor tuti bekerülsz! Sok sikert és kitartást!
2017. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :) :)
2017. máj. 2. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
úgy tudom 2. nyelvként olasz vagy francia van
2017. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jún. 10. 15:18
 6/6 anonim válasza:
Az angol mellé csak olaszt választhatsz . Amúgy a magyar felvételi pontszámát megduplázzák és fontos hogy hogy táncolsz illetve eléggé nézik az énekhangot is . A ritmusérzék is elég fontos. Az ,hogy jártál drámára csak jó hiszen valamilyen szinten tudod a szinészi dolgokat . A műv.ig kifejezetten szereti a drámásokat viszont sokan nem fogadják el azt hogy a folyosón énekelnek ,táncolnak ,verset mondanak. Volt olyan amikor egy színdarab miatt hetekig korcsojáztak a folyosón . Ha valami atomfizikus akarsz lenni akkor ne a drámát válaszd mert ott nem a reál tantárgyakat nézik sőtt szinte nem is nézik a tantárgyakat mert csak a mozgás,hang,előadáskészség fontos. Tanulj sok verset és dalt mert az elég fontos!
2018. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!