Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar egyetemek tényleg teli...

Magyar egyetemek tényleg teli vannak ilyen pszichiátriai eset tanárokkal?

Figyelt kérdés

Több egyetemista ismerősömtől hallottam ilyen rémtörténeteket.


Autó balesetet szenvedett tanárról, aki demenciával határos állapotban tanít.


Aki minősíthetetlen vulgáris hangnemben kizavarja a tanulót, mert neki nem tetsző ruhát visel. (semmi különösebben kirívó vagy extrém dolog)


Aki az órája felén a saját maga által írt könyvekkel kofázik.


Aki szánt szándékkal szívatja a diákjait. Nem pusztán nagyon szigorú, hanem direkt alá vág a tanulóknak.


stb...


Ezeket jó nevű egyetemes tanulóitól hallottam.

Tényleg ilyen tanárok tanítanak egyetemen?


2017. ápr. 27. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ilyenek is, mindenhol vannak jó és rossz tanárok, persze van aki valami miatt nagyon kilóg a sorból, de szerintem ez az általános/középiskolákban is így van
2017. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Autóbalesetes tanárom nem volt nekem, de gondolom, ez egy konkrét ember; nem általános a jelenlegi felsőotatásban, hogy minden egyetem valamennyi tanszékén lenne olyan oktató, aki a demenciával határos állapotban tanít. Alkoholista tanárom az mondjuk volt, de inkább csak sajnáltuk, mert egyfelől amilyen állapotban tartott pár előadást, féltünk, hogy ott esik össze előttünk, illetve tudtuk, hogy milyen koponya volt, és szomorú volt látni, hogy mivé vált.


Neki nem tetsző ruhás dolog sem volt, bár a vulgáris hangnem megvolt, amikor valaki a második sorban végigdumálta az órát, vagy 3 percenként a tanár arcába ásított, aludt, vagy látványosan mással foglalkozott. Tény, hogy néha kicsit őszintébben fogalmazott, de teljesen igaza volt ilyen esetekben.


Kofázással nem találkoztam, igaz, nálunk a legtöbb oktatónak az egyetem csak a másodállása volt, emellett dolgoztak, nem szorultak rá a "kofázásra".


Olyan természetesen volt, aki már-már szívatta a diákokat. De azt gondolom, hogy utólag őt is meg tudom érteni. Rengeteg olyan vizsga volt, ahova 2-3 nap alatt fel tudtál készülni. Ez a pár tanár, akiknél az évfolyam 70-80%-a jellemzően elhasalt elsőre, ténylegesen számon kérte az anyagot, sőt, akár pár félévre visszamenőleg is kérdezett 1-2 dolgot, hogy lássa, értjük-e az összefüggéseket. Akkor nyilván sokan anyáztuk, amikor alig volt ember, aki nem harmadjára ment át nála, de teljesen igaza volt. Valahol meg kell húzni azt, hogy ki kapjon diplomát, és nem. A mi kb 100 fős évfolyamunkból alig 30-an kaptunk, nem mondom, hogy + 5-10 nem érdemelte volna meg, de abban maximálisan igaza volt, hogy aki az ő vizsgáját nem tudja teljesíteni, az a szakmai életben sem fogja tudni megállni a helyét. Akkor bullshitnek tűnt. Ma már nem.


Egyébként igen, mindenhol vannak hülye tanárok, tény, de túl kell esni rajtuk. De messze nem ez az általános. Szaktól függően 3-4 a tízből, ami azért ha nem is jó, de vállalható arány. Amúgy meg ne higgy el minden "rémtörténetet", sokan már úgy adják ezeket tovább, hogy ugyan jobban hangozzon, de egyre kisebb a valóságtartalma :)

2017. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!