Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kollégám pszichiátriai...

A kollégám pszichiátriai eset, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiatal emberről van szó. Se kutyája, se macskája, így sokszor bent van estig a munkahelyen, ezáltal a munka hősének kiáltja ki magát, és rossz szemmel néz, megjegyzést tesz mindazokra, akik munkaidő végén sietnek haza a családhoz. És ez a kisebbik gond. Egy nap több alkalommal is előfordul nála, hogy éri valami külső hatás, és elborul az elméje. Olyankor vagy szavakkal, vagy apró bosszantásokkal bánt másokat, köztük engem is. Nem egyszer előfordult, hogy idegenek előtt hozott szégyenhelyzetbe, amit hirtelen megdöbbenésem miatt sosem tudok lekezelni. Mindig elhatározom, hogy egy adandó alkalommal négyszemközt helyre teszem, de kis idő múltán mindig lenyugszom, és úgy vagyok vele, hogy "sz@rom le, itt a szép családom, elég nagy baj az neki, hogy ő meg magányos"... nade akkor sem értem, és bár szeretném, mégsem tudom félvállról venni az aljasságait, főleg mert én barátsággal, jóindulattal állok hozzá. Vannak tiszta pillanatai, akkor viszont kenyérre lehet kenni, olyan kedves és jópofa. Szerintem pszichológushoz kellene mennie, bár sokan azt mondják, rajta ez nem segítene, mert senki véleményét nem fogadja el.

A gond az, hogy együtt kellene tudnunk dolgozni, de így nagyon nehéz. Sokszor gyomorgörcsöm van miatta.

Mit tennétek hasonló helyzetben?


2015. okt. 10. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Legyél jóban vele, mert az ilyenekből főnök lesz.
2015. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Módszerold be a főnöknél, keress minél több hibát a munkájában és azzal menj a főnökhöz. Semmifélképp ne beszéld meg vele a problémát, légy távolságtartó, egyben negédesen kedves vele.
2015. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mind a két módszerrel próbálkoztunk már. Azért írok többes számban, mert a kollégáim is ugyanígy jártak vele.

Szóval voltunk már kedvesek, próbáltunk barátkozni, de szinte nem szabad váltani vele fél szót sem, mert minden szavunkat előbb-utóbb ellenünk fordítja.

A főnök jól tudja milyen, és az a borzasztó, hogy ő sem tud megoldást a dologra (ennek megvan az oka).

Az biztos, hogy vezető nem lesz belőle, de ha ezen a szinten marad, az is épp elég nagy baj...

2015. okt. 11. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a mondatod érdekes, hogy "ennek megvan az oka". Ez 2 dolgot takarhat: 1, a főnöködnek nincs mersze helyretenni a beosztottját - akkor az ilyen miért főnök? 2, Az illető csókos lenne? Akkor is jogában áll egy főnöknek helyretenni a renitens beosztottját. Nem hinném, hogy akkora "hatalma" lenne ennek a beosztottak, hogy félni kellene tőle. Hol élünk???
2015. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden munkahelyen előfordul legalább 1 db ebből a típusból.Az a jó, hogy itt többen vagytok ellene.Szerintem beszéljetek össze hogy nézzétek levegőnek.
2015. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, ha direkt csinálja azt, amit, mert pl. a munkahelyen nem működik valami jól (tehát a légkörre gondolok), és ő ezt érzi, csak így tudja kifejezni?

Vagy lehet, hogy pont csak veled van baja, csak nem tudja ezt egyenesen kifejezni feléd? Te nem vagy esetleg hibás semmiben, hogy ez így alakult ("főleg mert én barátsággal, jóindulattal állok hozzá"; "Nem egyszer előfordult, hogy idegenek előtt hozott szégyenhelyzetbe, amit hirtelen megdöbbenésem miatt sosem tudok lekezelni."; "Mindig elhatározom...").

A pszichológus nem megoldás, mert munkája pocsék.

2015. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!