Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichiátriai eset vagyok, ha...

Pszichiátriai eset vagyok, ha a világképem nagyon radikális?

Figyelt kérdés

Tehát pl.: Szerintem, aki velem nem ért egyet (tehát nem olyan életet él, amit én jónak találok) az elkárhozik.

Vagy.: az ünnepeket bűnnek tekinetm, (pl.: születésnapot, karácsonyt, húsvétot, legalábbis ilyen rituális formában, mint ahogyan megünneplik őket) és nem ünnepelek karácsonykor semmit. És nem is érdekel se a farsang, se a húsvéti locsolkodás, és azt is vallom, hogy aki ilyeneket tesz, az elkárhozik. Ez pszichiátriai esetnek mondtható, vagy csak egyedi (mint pl.: egy muszlim, vagy jehova tanúja).


2017. febr. 9. 17:46
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
97%
Szeretnél ilyen különleges lenni.. de sajnálom, a csőlátás, ostobaság, korlátoltság és egocentrizmus még nem pszichiátriai eset és még csak nem is egyedi.
2017. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Te csak simán egy szánnivaló alak vagy.
2017. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Mojjo ***** válasza:
100%
Csak szimplán elhanyagoltságból fakadó feltűnési/kitűnési vágy. Még csak nem is őszinte dolgok, csak egy kis figyelemre vágynál. Sajnálatos. Nem pszichiátriai eset, de egy pszichológust ajánlanék.
2017. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Korlátolt és egoista gondolkodásmód még nem pszichiátriai eset, de mindenképp elég gáz.

Egyedinek viszont abszolút nem egyedi, rengetegen produkálják magukat hasonló gondolatok hangoztatásával, akiknek a feltűnési viszketegsége némi felsőbbrendűségtudattal is párosult.

Mellesleg pedig a radikális nem ez. Ez inkább csak ostoba. Már bocsi...

2017. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Hát de radikális, mivel teljesen szembe megy a megszokott normáktól. (Pl.: Jehova tanúi is elég radikálisok.)

De ez miért egoista? (Szerintem csak céltudatos.)

2017. febr. 9. 20:59
 6/32 A kérdező kommentje:
De csak egyedi, mivel ki vall ilyet amit én? (Hogy a szilveszteri buli és a tüzijátékon való részvétel gonosz dolog, vagy hogy a karácsony [eredetileg fenyő ünnep] egy gonosz dolog, és a Télapó [vagy Mikulás] szintén gonosz dolog, és akik ezzel nem értenek egyet azok elkárhoznak.)
2017. febr. 9. 21:01
 7/32 A kérdező kommentje:
Miért lennék ostoba? Azért az ostoba (vagy bugris) távol el az elvont világképet vallók körétől, inkább elvont vagyok, vagy MÁS (mint a homoszexuálisok), de nem ostoba. Szerintem nem vagyok ostoba.
2017. febr. 9. 21:04
 8/32 A kérdező kommentje:

Pl.: én nem beszélek csúnyán (és ez már a mai világban nagyon egyedi, ritka az az ember aki nem használja a 'b' és a 'k' betűs szavakat. - És én erre büszke vagyok. - Jó értelemben büszke, nem rossz értelemben.)

De azért megérthető, ha valaki azt állítja hogy a farsang, vagy a busó járás bűn/gonosz dolog, mivel ezek sámánista vallásokból lettek átvéve. Tudtommal.

2017. febr. 9. 21:08
 9/32 A kérdező kommentje:
Én pl.: nem fogadom el az embereket úgy, ahogy vannak, hanem megtűröm őket. - Ez miért egoista? (Mivel ha elfogadnám, úgy ahogy vannak, akkor a rossz jellemvonásaikat is el kéne fogadnom. És egyet kéne értenem a bűneikkel. - Ezért én nem is tartom tiszteletben a más világképeket, mint pl.: a muszlim, vagy a buddhista világképet, mivel mind hamis. - Én csak az embert tartom tiszteletben, ha kölcsönös a tisztelet, de a világképét NEM, ha nem egyezik meg az enyémmel.)
2017. febr. 9. 21:18
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy el kell keserítselek, de ha olyanokat állítasz hogy a karácsony és a farsang gonosz dolog, csak mert te nem értesz egyet vele, elég ostoba dolog. A legtöbb ember számára a karácsony a szeretet ünnepe, de nyilván neked van igazad, már látom is magam előtt ahogy az idős nagymama gonoszul dörzsölgeti a tenyerét, előre elképzelve ahogy szenteste gonosz módon összeül a családjával egy közös vacsorára... sőt, ha ez nem lenne elég, az aljas némber még aljas módon ajándékkal is kedveskedik a kisunokáinak! Szörnyűek ezek a gonosz hagyományok... :(
2017. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!