Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki tanulmányok, segítség?

Bak Bálint kérdése:

Mérnöki tanulmányok, segítség?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre érettségizek, és pályaválasztás gyanánt én valamilyen mérnöki szakra gondoltam, leginkább villamosmérnöki, mechatronikai mérnökire, és azt szeretném tudni, hogy ezeken a szakokon mennyire támaszkodnak a középiskolában tanultakra? Van amit leadottnak tekintenek, mivel már szóbe kellett kerülnie középiskolában, vagy csak olyan van a zh-ban amit lead a tanár?

2017. ápr. 28. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát az alap matekot elvárják. Ha nem megy a hatvanyozas vagy az egyenletrendszerek megoldása, nem fogja őket érdekelni. Mindent megtanitanak amire szükséged lesz és nem torzsanyag középiskolában de nagy lesz a tempó
2017. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Feltételezve, hogy alapvetően jó eszű gyerek vagy BME-n kívül mindenhol elleszel a középszintű anyaggal, persze az azért menjen magabiztosan.
2017. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha valamelyik tárgy nem megy (Matek vagy akármi más), akkor majd szépen elmész belőle pár Zh felkészítő órára. Hatalmas nagy biznisz ez, egyetemeken sok idősebb diák ebből él.

Ha jó embert választasz, akkor pár évre visszamenőleg felkészítenek az összes szóba jövő típus feladatra.


Amúgy én a villamosmérnökit ajánlom.

2017. ápr. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Középiskolai (közép) matekból mindent kell tudni. Néhány tanár elvárja nálunk, hogy a trigonometrikus azonosságokat is tudd, valamint az addíciós tételeket. De ahol kell pl. integrálni, akkor ahhoz már van egy kritériumtárgy (tipikusan Matematika 1/Analízis - első félévben). Középiskolai fizikát számon nem nagyon kérnek, de hasznos. Word/Excel, valamint angol nyelv ismerete ajánlott.

Én is a villamosmérnökit ajánlom.

2017. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jelenleg az egyik legpiacképesebb szakmának a villamosmérnökit gondolom, szóval én ezt ajánlom neked.


Tipp: Ha a matektól félsz akkor menj el pár külön korepra. Ha jó helyre mész kb 5 évre visszamenőleg felkészítenek a lehetséges típus feladatokra.

A középiskolai anyagot már nem nagyon magyarázzák az egyetemen.

2017. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!