Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi történelemből emelt...

Érettségi történelemből emelt szinten. Mit gondoltok erről a módszerről?

Figyelt kérdés

Nos, az a gond, elkezdtem ugyan tanulni a történelem érettségire, év közben is már, írtunk ismétlő dolgozatokat is, azok is jól sikerültek (~90%), de...


...De az a baj, hogy egy hónappal ezelőtt kezdtem tanulni, ugye az Ókorral kezdtem és hetente 2-3-4 nagyobb témakört tanultam meg (12 van összesen). Akkor úgy éreztem, tudok mindent, viszont ugye az új infók lökik ki a régieket, és most megijedtem, mert a korábban tanult tudásom teljesen kikopott. Most kezdtem az egészet átnézni az elejétől.


Az a kérdésem, hogy szerintetek az jó módszer, hogyha most csak valóban a lényegre törekszem, nem veszem el a részletekben és gyorsan átpörgetem az oldalakat? Illetve csak erre lesz időm, a kérdés inkább az, hogy ez mennyire hatékony? Meg tudok így írni egy jó emelt törit érettségit (85% vagy felette)? Tapasztalatok?


Köszönöm a válaszokat!


(Egyébként ahogy nézegettem az ofi-n a mintafeladatsorokat, olyan kétarcúnak tűnik nekem az egész: valahol kb. csak szövegértésből áll a feladat, de vannak olyan kérdések is, ahol olyan tárgyi tudást is számon kérnek, amire az ember nem is számítana. Esszéknél meg végülis lehet kronologikus atlaszt használni).


2017. máj. 3. 16:05
 1/1 anonim válasza:
Szia! Ugyan ezt a módszert alkalmazom én is. Végig tanultam a 4 év alatt de kb. egy hónapja kezdtem az ókortól. Most fejezem be és kezdem előről. Még pont annyi időm van, hogy minden nap átfussak egy évet. Kedden pedig még az időrendi táblázatokat nézegetem. Én nagyon félek, vannak elég nehéz feladatok, főleg a komplex esszé. Remélem valami könnyebbet kapunk. Sok sikert és kitartást! :)
2017. máj. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!