Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy elemezzek verset?

Hogy elemezzek verset?

Figyelt kérdés
Holnap érettségi. Egy bajom van a magyarral, az elemzés. Novelláról még csak-csak tudok írni, de mivel Arany évfordulója van, szerintem megvan rá az esély, hogy novella helyett egy ő általa írt verset kell értelmezni. A versekkel mindig bajaim voltak, valahogy nem jönnek át, nem tudom őket megérteni, nem tudom mit akar a költő kifejezni.. nézegettem mintafeladatokat, elemzési szempontokat de magamtól nem tudok írni róla minimum 400 szót. Van valami praktika amit így esetleg egy nap alatt el tudnék sajátítani?

2017. máj. 7. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon köti meg a megoldókulcs, hogy a tanár mit fogadhat el jónak és mit nem. Lehet, hogy valaki leír egy versről valamit és az jó is, de lehet, hogy te teljesen más oldalról közelíted meg a verset és azt is el lehet fogadni. A lényeg, hogy ne írj túl keveset (de túl sokat sem), vershez kapcsolódó dolgokat írjál, akkor tuti nem lesz gond. Ezt az Arany évfordulót meg felejtsd el, semmit nem jelent... Ha lesz is benne Arany vers, az nem az évforduló miatt lesz. Semmi köze hozzá.
2017. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Holnap érettségi és elötte lévő nap, az érettségi kezdete előtt 19 órával kerdezed meg, hogy hogyan kell verset elemezni?

Hát ez ciki, de maxi respect a lazaságért... :))))

Mit csináltál eddig? :)

2017. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Másra készültem egyrészt, másrészt meg én konkrétan tegnap tudtam meg, hogy idén változik meg a magyar. Eddig úgy volt hogy lehetett érvelést is választani, de idén az már kötelező és a második részben kell vagy egy művet értelmezni vagy összehasonlító elemzést írni. Egyébként meg egy hármassal már elégedett vagyok :)
2017. máj. 7. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz, hadd ajánljak néhány oldalt. Ha ezeket elolvasod, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz holnap. Sok sikert! :) Figyelj a terjedelemre is (400-800 szó) és használd a józan paraszti ész adottságait! :)


Verselemzéshez: [link]

Novellaelemzéshez: [link]


Egyéb hasznos olvasgatnivaló:

[link]

[link]

2017. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kedves utolsó!
2017. máj. 7. 13:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Na. Novellaelemzés volt. Kosztolányi Dezső: Boldogság. 535 szót írtam, elég jól meg is szerkesztettem és a gondolatok is jók voltak szerintem. Elégedett vagyok.

Köszönöm a segítséget!

2017. máj. 8. 14:03
 7/7 A kérdező kommentje:
88%-os lett a magyarom :)
2017. jún. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!