Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy elemezzek így verset?

Hogy elemezzek így verset?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy igazából se a verselemzés, se a novellaelemzés nem ment soha az életben, és olyan tanárom volt, aki nem is tett semmit azért, hogy megértsem/sük.

Előttem van egy vers, és ha 100x olvasom el, akkor sem tudok róla semmit az égvilágon elmondani..

Nem tudok "elvontan" gondolkozni, mégis honnan tudjam, hogy az adott költő a több, mint 100-200 éves versével mit akart kifejezni vagy elmondani.

Megvannak a szempontok, ami alapján elemezni kell, + 1-2x eljártam külön tanárhoz is, hátha okosabb leszek tőle. De ha maga a verset vagy novellát nem értem, akkor b*szhatom a szempontokat, mert fogok tudni mit írni. Hétfőn pedig magyar érettségi és egyszerűen rettegek. Fogalmam nincs mit csináljak, mert nem megy az elemzés. Már pedig arra kéne rágyúrni, hisz 60 pont. Érvelni nem fogok tudni, mivel ahhoz kell 3-4 irodalmi példa mindig, én pedig utálok olvasni, szerintem életemben nem olvastam 1 könyvet sem rendesen. Így hát maradt a novella v verselemzés, attól függ melyik lesz és az összehasonlító. Ti mit javasoltok, van még valaki ilyen helyzetben? Ha igen, akkor mit csináltok?


2014. máj. 2. 22:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokan küszködnek hasonló problémával, nem kell kétségbe esni.


Amit tehetsz, hogy előszeded az összes eddigi irodalomórán készített jegyzeted, és átolvasod őket.

Ebből rentgeteg általános szempontot meg lehet tanulni, amit bármikor elő lehet rántani ha az adott vershez alkalmazhatónak látod (pl.: ellentétek, hasonlóságok, melléknevek fokozása), illetve számos konkrét verscímre fogsz majd emlékezni hogy azokat az órákon hogy elemeztétek, és egyszerűen - még ha nem is érted - oda fogod tudni írni a papírra.


De nem kell nagyon félni, és ha valami óriási gixer bejönne, hát a pótérettségi sem tarkónlövés.

2014. máj. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!