Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek érettségire?...

Csakalinketszeretnem kérdése:

Hogyan készüljek érettségire? Mikor kezdjem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kilencedik osztályba járok és nincsen idősebb ismerősöm. Azt szeretném kérdezni, hogy aki nem olyan rég jól érettségizett az, hogy készült vagy hogyan készült volna, ha változtathatna rajta. Most kilencedikesként én mit tudnék tenni? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. máj. 8. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem már pár év el telt... Az a jó tanácsom hogy folyamatosan tanulj, ne hagyj semmit se az utolsó pillanatra. Ha nem tudsz vmit, nem megy olyan jól fogadj fel tanárt, csinálhatsz előre hozott érettségit... Attól függ mik a továbbtanulási szándékaid. Továbbá jól gondold át merre tovább.. Sok sikert neked :)
2017. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ArrowFan válasza:
Én idén érettségizem, de pár tippet tudok adni. Amit örültem volna, ha mondanak kilencedikben vagy tizedikben az az, hogy az egyetemi jelentkezés pontszámításába az évvégi jegyeknél beleszámít egy választott természettudományi tantárgy is (biosz, földrajz, fizika, kémia). Ki lehet ezt játszani, de akkor két érettséginek is nagyon jól (90% fölött) kell sikerülnie, ha nagyon fontos a pont. Bár most nem a pontszámítás a téma. Mindenképp csinálj egy előrehozott nyelvi érettségit, mert annyival kevesebb órára kell bejárni, és annyival kevesebb a stressz is. Próbáld meg hamar eldönteni merre mész tovább, ha mész, mert ha nem fontos a választott tárgy az egyetemnek (két tárgy érettségi eredményét nézik), akkor csinálj egy előrehozott informatika érettségit is (azért informatika, mert jelenleg csak nyelvekből és infóból lehet; persze, ha két nyelv is jól megy, akkor az is lehet). Így már csak három tantárgyból kell készülni. Érdemes letölteni az írásbeli vizsgakövetelményt matekból és az alapján készíteni egy tételfüzetet, melyben példákkal együtt leírod, amit tudni kell, mert az ismétlésnél, ha jól csináltad elég azt elővenni és nem kell a 20 millió régi füzet. Vedd meg a függvénytáblazatot is, ha még nem tetted és kezdj el barátkozni vele. Nagyon sok minden benne van, ezért jó ha tudod mi, hol van. (Én mindkét verziót használni fogom: sárgát és fehéret is) Ezeken kívűl, ha mész tovább, nézegesd a választott szak pontszámait a felvi.hu-n, mert ha 400 pont feletti pontszám szükséges és nincs valami kiemelkedő sporteredményed, nem vagy hátrányoshelyzetű, nincs nyelvvizsgád (sikeres emelt érettségi több pontot ér) stb akkor sajnos kénytelen leszel egy vagy két emelt szintű érettségit is elvégezni, attól függ hány pontot kell elérni. Ezt azért jó tudni, mert az utolsó években faktok vannak, ahol emeltre készültök. Ha emeltezel és ezt már előre tudod (pl töri), akkor mindenképp mentsd le a szóbeli tételeket, hisz emelten az közpomti, és még az utolsó év előtt kezd el kidolgozni őket. Lesznek változások, (idén 8 volt a tavalyihoz képest), de szerintem még mindig jobb, ha csak 8 tételt kell átírni/megcsinálni, mint 30-at. Érdemes eljárni előkészítőre is, de ezt is jobb előre tudni, mert a legtöbb még az első félévben kezdődik. Ééés természetesen azzal tudsz készűlni, ha megoldod az előző évek érettségi feladatsorait. Valamint a közösségi*munka*szolgálatot ne hagyd az utolsó évre, mert hidd el teljes káosz lesz és az is csak egy lapát olyankor a tűzre. Ha te is olyan vagy mint én és rosszul létig eljutsz stressznél, akkor érdemes otthon gyakorolni magát érettségi szituációt (konkrétan kinyomtatsz egy komplett érettségit, megkéred szüleid, barátaid, hogy ne zavarjanak és időre megoldod). Magyarra úgy tudsz készülni még, hogy idegen verseket elemzel (mindig idéz), sokat olvasol és csinálsz szövegértési feladatokat (mindig ügyelj arra mit kér a feladat). A középszintű töri, ha figyelsz órakon simán 80-90%-os is lehet, úgyanis egyszerű. Az emelt az már nem piskóta. Konkrét évszámok, személyek, események kellenek és szinte minden csak 0,5 pontot ér, valamint az írásbelin csak az esszéknél lehet térképet használni. Ha van valami kérdésed, pontszámítással kapcsolatban, érettségivel írj nyugodtan és ha tudok segítek. :)
2018. febr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!