Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan sikerült a magyar...

Hogyan sikerült a magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Szerintetek nehéz volt? Kinek milyenre sikerült? Mindenre volt időtök? A második részben melyik feladatot választottátok és miért?

Köszi a válaszokat! :)



2017. máj. 8. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt nehéz..., érezni lehetett azért hogy nem akartak velünk kicseszni a sok változás ellenére...

A szövegértésnél egy kicsit sok volt a kifejtős feladat, néha még a kérdést sem értettem


Motivációs levelet írtam, mert azt gyakoroltuk

A fogalamzás.. majd elválik :)

2017. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát az első rész elég nehéz volt. Ahogy az első is írta, nekem se volt minden kérdés egyértelmű és a kifejtős feladatokból is túl sok volt. Sok időm elment emiatt a szövegértésnél, emiatt a motivációs levelemet is csak összecsapni tudtam. :(


A második részben az összehaosnlítast választottam, mert nekem mindig is könnyebb volt verseket elemezni ill a két költőt is jól ismertem és a szempontokat is könnyen lehetett elemezni.

2017. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:) Mindenre tudtál válaszolni?
2017. máj. 8. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A szovegertes szerintem eleg nehez volt, es a az ido is keves volt. Nem tudtam befejezni, es az ervelest is osszecsaptam.

Szoval marad a duplazas.

2017. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyű volt.

Nővérem mondta, hogy minden évben siránkoznak az érettségizők, hogy mennyire nehéz a szövegértés és kevés ez idő. Szerintem csak gyakorolni kellett, nekem remélem közel max pontos lesz.

2017. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom vegyesek a vélemények. :) Gratulálok mindenkinek.
2017. máj. 8. 15:20
 7/8 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nem volt vészes. Én nehezebbre számítottam. Az első részben a motívációs levelet írtam. A másodikban meg az összehasonlítást. A Radnoti verset szerencsére ismertem.
2017. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Hát megmondom őszintén, hogy inkább a matematikára készültem sokat és emiatt elhanyagoltam a magyart, nem gyakoroltam. Szövegértés eleinte ment, majd mikor láttam hogy márcsak 25 percem maradt abba hagytam és neki álltam az érvelésnek. E miatt pár szövegértési feladathoz nem tudtam semmit sem írni. De én úgy érzem, hogy az érvelésnél és a műelemzésnél rendesen oda tettem magam.

Bízom benne, hogy elértem legalább a 25%-ot és szóbelin majd felhozhatom 3masra a jegyemet. (Nem készülök főiskolára / egyetemre).

19/L

2017. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!