Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a holnapi történel...

Szerintetek a holnapi történelem érettségin (középszint) milyen esszék az esélyesek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy idén először 4 esszéből 2-t kell megoldani. Egy egyetemes rövidet és egy hosszú magyart. Van bármi tippetek, mit kellene még átnézni így előtte, ami biztosan benne lesz?

2017. máj. 9. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosra semmit nem lehet mondani, de szerintem cigányságról szó lesz benne, zsidók elő szoktak kerülni valamilyen formában, muszlimok, népvándorlások, és az EU. Én ezekre készülök mindenképpen, plusz nagyobb magyar/habsburg uralkodókat nézek át. Neked valami tipped?
2017. máj. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az elottem szolo is mondta a nagyob uralkodokat mindenkepp nezd at. 1848-tol pedig tudj nagyjabol mindent mert eleg valoszinu hogy lesz onnan legalabb 1.

Egyebkent rovid esszenek, ahogy mar elottem is emlitettek, ciganysag, esetleg zsido vallas, iszlam, ilyenek, de lehet, hogy valami rendelet lesz. persze ez csak tipp, lehet barmi mas is.

Sok sikert nektek holnapra ;)

2017. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a dualizmust vagy a 48-as szabadságharcot érzem.
2017. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nezzetek meg mi volt par evvel ezelott, na azok fix hogy nem lesznek, es maris szukebb a kor
2017. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én az '56-os forradalomra is számítok, tavaly egyáltalán nem is volt benne. :D
2017. máj. 9. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ha ezeket átgyakorlod, bajod nem eshet nagyon :)

[link]

2017. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az angol nyelvűben tényleg az 56-os forradalom volt az egyik long-essay. :)
2017. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!