Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban nem használható ez az...

Valóban nem használható ez az atlasz a Történelem érettségin? SOS!

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen atlaszom van, de a tanár azt mondta, hogy ez nem használható az érettségin... Valaki megerősítené-e, vagy esetleg cáfolná ezt az állítást?



2014. ápr. 28. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az érettségit szabályzó rendeletekben nincs semmilyen előírás arra vonatkozóan, hogy milyen atlaszt lehet használni. Hacsak a tanárod nem tud mutatni konkrét jogszabályt vagy bármilyen írásos alátámasztást a saját véleményéhez, akkor nincs igaza.


Arra viszont figyelni kell, hogy csak teljesen gyári példányt lehet használni, tehát semmi saját jegyzet, még sima kiemelés sem lehet az atlaszban, le szokták ellenőrizni.

2014. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen van.Mi használhatjuk.Azt mondta a tanár hogy a középszintű érettségin lehet használni az emelt szintűn nem.
2014. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!! Akkor használni fogom, akkor is, ha nem tetszik nekik. Ha jól értem, addig nem korlátozhat a használatában, amíg nem mutat jogszabályt?
2014. ápr. 28. 23:15
 4/12 anonim ***** válasza:

#1

Igen, mivel a 40/2002. (V. 24.) OM rendelet megengedi a középiskolai atlasz használatát, mindenféle kivétel nélkül. Ha nincs valamilyen belsős minisztériumi vagy OH-s irányadás, ami kifejezetten tiltja ezt az atlaszt, akkor lehet használni. Szóval kérdezz rá udvariasan, hogy miért nem engedi használni, mert csak úgy nem lehet megtiltani.

2014. ápr. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
én is ezt használtam tavaly
2014. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arra hivatkozott, hogy mivel szöveget is tartalmaz az atlasz, így nem lehet használni. Érdekes... Meg fogom említeni ezt a határozatot amit bemásoltál, kíváncsi leszek utána mit mond.
2014. ápr. 29. 12:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nem határozat, hanem miniszteri rendelet, amit az Alkotmánybíróság határozata szerint semmilyen minisztériumi vagy OH útmutatás nem bírálhat felül.

Itt érhető el közvetlenül a történelemre vonatkozó rész: [link]

Ebből látszik, hogy középiskolai történelmi atlasz használható (tehát másféle atlasz nem), amit közép- és emelt szinten is a vizsgázó biztosít az írásbelin és az iskola a szóbelin, nincs különbség.

Az egyetlen kérdés, hogy ez az atlasz szerepel-e a tankönyvlistán (tankönyv vagy segédkönyv).

2014. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 2011-es kiadás szerepel a 2013/2014-es tankönyvjegyzékben (TKV/212-15/2011), a jövő éviben pedig a 2013-as kiadás (TKV/4428-11/2013), szóval ez sem lehet akadály.
2014. ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
:-)
2014. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem 2013-as kiadás van, akkor használhatom vagy sem?
2014. ápr. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!