Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen (konkrétan SZTE),...

Egyetemen (konkrétan SZTE), van olyan szabály, miszerint idegen nyelvű irodalmat nem kérhetnek számon?

Figyelt kérdés
Tehát idegen nyelvű jegyzetet/szakkönyvet megadhatnak kötelező irodalomként, vagy csak ajánlottként? Én az utóbbiról tudok, de most leírva nem találom sehol.

2017. máj. 9. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
Egyetemen vagy. Ne idegesitsuk mar egymast ezzel, hogy leendo ertelmisegikent problema visszaadni egy nem magyar nyelvu irodalmat szamonkeresen.
2017. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
urban legend
2017. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
22%

am is.. értelmiségiként illik tudni egy idegen nyelvet minimum...


mondjuk én nem a diploma kiadását kötném nyelvvizsgához, hanem magát az egyetemi felvételt..

2017. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Oké, próbáljatok meg idegen nyelvű SZAKirodalomból megérteni, majd megtanulni olyan dolgokat, amikről ott olvastok először, utána beszélgethetünk. Zárójelben hozzáteszem, hogy nem mellébeszélős büfészak, ahol elég nagyjából megérteni, és majd valamit hozzágondolok, hanem kőkemény szaknyelv, ahol minden egyes szó értelmezésének jelentősége van.

Azért köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 9. 19:43
 5/27 A kérdező kommentje:

Utolsó:egy középfokú nyelvvizsgától nem tudsz te olyan jól egy idegen nyelvet, hogy megértsd a szakszöveget..

Olyan jó, hogy ezen az oldalon mindenki ilyen "okos", 3 diplomával és 5 felsőfokù nyelvvizsgával.

2017. máj. 9. 19:45
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

jaj te szegény...mert egy mérnöki vagy épp jogi karon pl nincsenek ugyanúgy idegen nyelvű szakirodalmak (akár majd a szakdogádhoz is) ahol ugyanúgy minden betű helyes értelmezése számít...legyél felnőtt és küzdj meg vele, ne itt morogj rajta.. azzal nem leszel előrébb....


Ráadásul ugyebár egyértelmű hogy csak önigazolást vártál volna... ha valóban arra vagy kíváncsi, van-e ilyen szabály, lett volna annyi eszed hogy a hallgatói képviseleteteket kérdezd, akik erre szakosodtak, mintsem vadidegeneket

2017. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%
kedves kérdező, a nyelvvizsgát bemenő követelménynek adnám, senki nem is állította hogy az már elég.. azt csak te képzelted hozzá.. onnantól már mindenkinek a saját dolga lenne, mennyire fejleszti tovább..
2017. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, én orvosira járok, de ilyenről még nem hallottam... :D Mármint ha arra gondolsz, hogy idegen nyelvű szakirodalmat kérnek vissza, mint hivatalos forrást, tehát adnak egy x ezer oldalas könyvet idegen nyelven, hogy tanuljam meg. Nálunk pl vannak szaknyelvi alapok és mittudomén milyen hasonló kurzusok, máshol is biztos van, azokat felveszed, megcsinálod, azokból igen, de ha magyar nyelvű az oktatás, akkor az olyan kötelező dolgok (mint pl nálunk a latin), meg ilyesmiken kívül nem. Az anatómiát is értelemszerűen idegen nyelven tanuljuk, de nem kell angol/latin nyelvű funkcionális anatómiából tanulnunk. Szóval ha jól értettem a kérdést, szerintem nem.
2017. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
"Oké, próbáljatok meg idegen nyelvű SZAKirodalomból megérteni, majd megtanulni olyan dolgokat, amikről ott olvastok először, utána beszélgethetünk." - nem ertem mirol beszelsz. Ez nalunk minden szeminariumon alap. Elso ora elott kapunk egy olvasmany listat orakra lebontva altalaban, es utana azt vitatjuk meg vagy irunk belole zh-t. Tovabbra is egyetemen vagy. Nehogy mar megsajnaljunk mert egyetemen szakszoveget kell olvasnod anelkul hogy a tanarbacsi elobb a szadba ragna az anyagot. Ismetlem: ez egyetem. Oldd meg mint a felnottek szoktak. Plane magyarkent fontos ez, leven hogy ez egy alacsony szamu beszelovel rendelkezo nyelv, es eleg gyakran nincs belole szakirodalom eleg sok teruleten.
2017. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire egy igen-t vagy egy nem-et vártam volna, nem kioktatást. Nem is értem, hogy minek veszed erre a faradtsagot,arról nem is beszélve, hogy ha ilyen intelligensnek tartod magadat, akkor miért beszélsz egy idegen emberrel ilyen lekezelő hangnemben. Kérlek ne pazaroljuk erre egymás idejét.

És igen, az első dolgunk volt a hallgatói érdekképviseletünkkel beszélni,de sajnos nem jutottunk előbbre.

2017. máj. 9. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!