Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy gazdaság és pénzügy matematikai elemző?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Pénzügy és számvitel azoknak jók, akik nem is humánosok, és nem is reálosok.

Miért? Mert ha megy a matek, akkor elvesztegeted a tudásod. Nem annyira kemény a matek, és egy másik szakkal simán vered azt a fizetést, ami itt várna rád.

Humánosként pedig hamar rájössz, hogy azért betud szivatni a matek, és ha nem gyakorolsz, csúnya emlékeket tud generálni.

Ha nincs egy minimális humán tudásod sem, akkor ahogy végzel az egyetemen megleszel lőve. Nagyon előjön a kommunikáció fontossága, a kapcsolatteremtés, és minden egyéb humános dolog.

Humánosként meg nagyon fontos lesz a logika az egyetem után, ami megint kerékkötője lehet a dolgoknak.

Szóval ha nincs meg benned az, ami kell, akkor nagyon hamar csak egy könyvelő leszel, amihez elég egy OKJ is.

Nesze neked diploma... :)


Matematikai elemző meg azoknak jók, akiket érdekel a téma, nagyon megy a matek, és tudják, hogy a humán rész kikezdhetné őket az egyetem után.


A psz sokkal könnyebb, azonban nagyon kétséges a végkifejlet. Lehet belőled OKJ szintjén álló könyvelő, de milliárdos is.

A másodikkal picit jobb a helyzet, ott a minimum feljebb van, de a matek sokkal keményebb, és el is kell végezni, na meg szeretni.

2017. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es azt azért elfelejtetted, hogy egy 5 éves osztatlan képzést (gazdaság és pénzügyi matematikai elemző) hasonlítasz össze egy 3 és fél éves bsc képzéssel (pénzügy számvitel). Úgy lenne fair a dolog, ha a gazdelemzőt egy pénzügy számvitel+ valamilyen msc képzéshez hasonlítanánk.
2017. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Milyen fair dologról beszélünk? A kérdést illetően nem igazán számít, hiszen az MSC nem ad olyan sokat a dolgokhoz, főleg hogy az egy hatalmas nyitott alternatíva halmaz. Hiszen bármi lehet...

Azt meg nem tudom megmondani, hogy egyáltalán akarja-e, vagy mégis milyen irányba...

Számvitel msc-nek (szerintem), legjobban akkor van értelme ha könyvvizsgáló akarsz lenni, és kiváltani pár modult, illetve érdekel a dolog.

Azonban psz-ről többen mennek más mester képzésekre, mint számvitelre. Pénzügy meg... megint inkább a matekosok szeretik jobban. :)

2017. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem akarna msc-re menni, akkor egyáltalán miért venné számításba a gazdelemzőt? Az olyan mint egy alap+msc. A másik meg: az msc nem ad hozzá a dolgokhoz?:D Ezt te sem gondoltad komolyan..
2017. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy te milyen irányba mozogsz, de az esetemben a számvitel msc csak a könyvvizsgálói modulok miatt fontos. Tudásban nem ad sokat számomra(hiszen amúgy is érdekel a szakma, és folyamatosan próbálok többet tudni). Az meg, hogy a vállalatok mennyire becsülik meg.. kb. semennyire.

Persze azonnal más tészta, ha egy logisztikai msc-ről van szó, azonban én alapból azt feltételezem, hogy akit hasonló dolgok érdekelnek, inkább egy nemzetközire megy, már csak a nyelvek miatt is, és az átfogóbb tudás miatt.


Miért venné számításba? Ki tudja.. nem mindenki gondolkozik egyformán. Ha megtalálja benne a számításait, simán választhatja.

Sőt bennem is okozna egy kis kavalkádot a választás, hiszen közel áll hozzám a matek, de ugyanúgy a számvitel is, amit amikor elkezdtem nem is gondolkoztam az msc-n.

2017. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Miért venné számításba? Rossz a logikád. Itt nem az a kérdés, hogy számításba veszi-e vagy sem, hanem az, hogy egyformákat egyformákkal hasonlítunk össze. Ezt neked számvitelesként tudnod kéne. Annyi idő alatt amennyi idő alatt elvégezné a gazdelemzőt elvégezhetne egy pénzügy számvitel bsc-t + mestert és ez itt a lényeg. Persze ebből még nem derül ki, hogy egy pénzügy számvitel bsc + mester a jobb-e vagy egy gazdelemző osztatlan, de ha már összehasonlítunk, akkor csináljuk jól..:)
2017. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második ritkább, és szerintem értékesebb is. De az első sem rossz
2017. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!