Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Magyarországon szeretném...

Ha Magyarországon szeretném folytatni a tanulmányaimat, és már befejeztem a GCSE-t, akkor hanyadik gimnáziumi osztályba kerülök?

Figyelt kérdés
Angliából költöztünk haza a családommal, és szeptemberben szeretném folytatni a gimit, mert sajnos az A level-t még nem tettem le kint, ami ugye az érettséginek felel meg itthon. Sehol nem találom a neten hogy a GCSE-t befejezők pontosan hova sorolhatóak a magyar gimiben. Ugye nem kell még négy évet járnom? Mert odakint már csak két évem lett volna, és abban reménykedem hogy 11.-be kerülök majd. Tud esetleg valaki ezzel kapcsolatban valami hasznos infót? Előre is köszönöm.

2017. máj. 16. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a legvalószínűbb az, hogy a korod miatt 11.be kerülnél, viszont sanszos, hogy különbözeti vizsgát kell tenned majd, hogy lássák, tényleg ott tartasz-e az anyagban, mint ahol a magyar rendszerben tanuló 11.eseknek kell. Legkönnyebb szerintem, ha a kiválasztott iskolával egyeztetitek, ők biztosan tudna konkrétumokat mondani, hogy mi ilyenkor az eljárás.
2017. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!