Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire dominánsabb a gyógysz...

Deff kérdése:

Mennyire dominánsabb a gyógyszertári gyógyszerész képzés mint az iparban vagy kutatásban elhelyezkedőé? Mennyire van lehetőség orientálódni, szabválok és nyári gyakorlatok keretében? Mennyire adottak a feltételek kutatói álmok kielégítésére?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.

2017. máj. 16. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan h gyógyszertári és kutatói gyogyszereszkepzes. A diploma után ugyanolyan kompetenciaval rendelkezik mindenki. Onnantól rajtad múlik h kutatással vagy patikai munkaval szeretnél foglalkozni.
2017. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon egyféle gyógyszerészképzés van, ami osztatlan 5 éves. Szabadon választható tárgyak közül sok jól hangzó van (pl. Molekulaszerkezet felderítés spektroszkópiai módszerekkel,Szerves kémia haladóknak, Klinikai és neurofiziológiai mérési módszerek) de ezek 99%-ban elméleti kurzusok, így nem gyakorlatban hasznosítható tudást nem fogsz rajtuk szerezni és a későbbi szakmai előmenetelednél sem számítanak.


Nyári gyakorlatok közül 2. és 3. évben szabadon választhatod meg a gyakorlati helyed, nagyon sok felé tudsz menni kb kozmetikai ipartól elkezdve a bűnügyi analitikai laborokig, sőt a szakdolgozatodat is elkészítheted külső intézetnél (én bűnügyi laborban írtam és nagyságrendekkel jobb feltételek illetve műszerekkel dolgozhattam mint az egyetemi intézeteknél lett volna rá lehetőségem). 4. és 5. éves gyakorlatok meg végig patikázás ami kötelező :(


Kutatói ambícióidat szerintem az 5éves képzés után PhD képzésben tudod kamatoztatni, ami gyakorlatilag a kutatásról és a publikálásról szól. Természetesen az 5év alatt is el lehet kezdeni diákkörösként egyes egyetemi intézetek munkájába bekapcsolódni, az intézet kutatásait segíteni, a tapasztalat később jól jöhet.

2017. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2017. máj. 24. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kiemelkedően teljesítesz a graduális képzés során, akkor TDK kutatócsoportba is bevehetnek, szóval már ott is beleláthatsz a kutatómunkába. Gyárba ritka, hogy csak az alapdiplomával felvegyenek. Legalább elvárt a TDK munka, de főként PhD fokozattal rendelkezőket keresnek oda.
2017. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az iparba való elhelyezkedésnél fontosabb a releváns munkatapasztalat (pl. ha diákmunkásként gyógyszergyárban dolgoztál), és a jó helyen, jól megírt szakdolgozat mint a TDK (diákkörös) munka, ha "sima" gyógyszerészdiplomád van. És persze ha van ismerősöd akkor is könnyebben találsz állást.

Egyébként PhD-t lehet gyógyszergyárban (pl. Richternél) is csinálni, de ennek pontos részleteit nem tudom.

2017. jún. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!