Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerettek egyetemre járni?

Szerettek egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Milyen az egyetem? Tényleg nehéz megszokni? Milyen volt elkerülni Budapestre? Könnyű barátokat szerezni? A tanulmányokba beleszokni sok időbe telik?


(Melyik egyetem melyik kar?)



2017. máj. 17. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Tudod, hogy nem Budapesten van az összes egyetem, ugye?
2017. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem -.- Nem vagyok hülye, csak vidékről kerülök fel Pestre szeptemberben.
2017. máj. 17. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Pestről én se tudok nyilatkozni, Debrecenből jöttem Veszprémbe (PE-GTK). Jó az egyetem, szeretek itt tanulni. Sokkal jobb, mint a gimi volt. Megszokni nem volt nehéz, habár az első évem nem lett a legfényesebb, mert minden érdekesebb volt, mint tanulni. Barátkozni nem volt nehéz, de én amúgy is könnyen barátkozok. Sok ismerősöm van koliból meg mindenféle órai csoportmunkák miatt. Az első év után nekiálltam normálisan is tanulni, így is van pár problémás tárgy ami nehezen vagy másodszorra lett meg, de összességében most hogy normálisan készülök azért teljesíthető.
2017. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Ez rengeteg mindentől függ szerintem.

Én kisvárosból jöttem fel Pestre, de nekem ez volt már 3 éves korom óta az álmom, hogy ideköltözzek, szóval nekem a mai napig nagyot dobban a szívem, amikor felérek a vonattal (1-2 hetente hazajárok). Meg imádok fent lenni is.

Barátokat szerezni szerintem attól függ, hogy milyen típus vagy, de alapvetően én úgy látom, itt nyitottabbak az emberek mint egy kisvárosban vagy egy faluban -legalábbis felénk- . Én nem voltam gólyatáborban, de megismerkedtem facebookon 2-3 emberrel, akikkel legalább együtt tudtunk menni beiratkozni meg volt kihez szólni az első hetekben, aztán úgyis órákon megismertem ezt is, azt is, csatlakoztam diákszervezethez (ha lesz időd és kedved is hozzá, nagyon ajánlom!! tök jó dolog, sok ismerős, picit a munka világába is belelátsz, ha olyan jellegű a szervezet), ott lettek a jobb barátaim, de alapvetően elvagyok másokkal is. Bár ide nagyon sokan járunk az évfolyamon (kb 1000 fő), így nem ismerek még látásból sem mindenkit, tehát van, hogy egy óra előtt várakozva nem látok egy ismerős arcot sem, de könnyű beszélgetést kezdeményezni, mert alapból már ha odamész, hogy szia, te is XY-nak az yz nevű órájára vársz? És máris beszélhettek a suliról, onnan meg ami jön. Könnyebb itt picit beilleszkedni, mert jobb esetben ide már olyan emberek jönnek, akikkel egy az érdeklődésetek nagyrészt tanulmányi területen, és ez már egy jó alap.

Az egyetem, hát kinek milyen képességei vannak.. Én a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi karára járok nemzetközi gazdálkodás szakra, mikor idejöttem, riogattak, hogy gagyi, semmit sem ér, miért nem a Corvinusra mentél, mert a BGE ahhoz képest egy sz*r... nos nem így látom, világ életemben jó tanuló voltam, de van, amivel meg kell küzdenem itt is a jó jegyért, de persze van olyan is, ami megajánlott jegy, vagy könnyű megszerezni a 4-es 5-öst belőle. Minden egyetemen vannak könnyebb és nehezebb tárgyak is, mesélik a barátnőim is, akik tanárira, óvónőire, mérnökire stb-re mentek, tehát minden tárgyhoz kell egy stratégia, hogy kell megtanulni. Van pl olyan tárgyam, hogy nemzetközi gazdaságtan, 60 tétel egy vizsgára, ez mind ilyen minimum 4-5 oldal... Egész érettségire nem volt tavaly ennyi tételem összesen, szóval lesokkoltam, mikor megláttam :D De hát nem szabad az ilyeneket utolsó pillanatra hagyni. Meg van olyan is, ami olyan vizsga volt, hogy a tanár konkrétan kiment a teremből és hagyta, hogy kiírjuk a válaszokat onnan, ahonnan akarjuk (na ez nem egy fő tárgy, hanem ilyen "2 kredites vedd fel mert muszáj, de nem kapcsolódik a szakhoz közvetlenül, csak kell és kész"), fontos tárgyakból nem puskázok.

Összességében nekem nem volt nehéz megszokni, nagyon szeretem és nagyon jó kapcsolatokat lehet kiépíteni. Sokkal másabb rendszer mint a középsuli, úgy veszed fel az óráidat bizonyos kereteken belül, ahogy akarod, nem muszáj bejárni az előadásokra -bár ajánlott, de van, aminek tényleg 0 értelme van, elolvasod a diákat és rajta van minden stb - , a felsőbb évesektől rengeteg mindent megtudhatsz, ha érdeklődsz.

Bocsi a sok írásért, remélem, valami hasznosat megtudtál belőle, én ennyit tudtam elmondani, személy szerint szuper klassznak találom az egyetemet a gimihez képest. :)

2017. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kellett lepontozni egy olyan választ, amiben a saját véleményemet és életemet fejtettem ki? Ez volt a kérdés.... Hogy néhány ember mennyire rohadtul unatkozik...
2017. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!