Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem köteles egy középiskola...

Nem köteles egy középiskola elfogadni egy tanár felmondását az érettségire hivatkozva? Határozatlan szerződés nem tanévre szóló?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha egy középiskolai tanár most május végén adja be a felmondását és a felmondási idő épp úgy járna le (30 nap ugye) hogy épp kezdődnének az érettségik. És a tanár épp akkor tűnne el végleg.

A munkáltató megtagadhatja a felmondás elfogadását arra hivatkozva hogy jön az érettségi és ellehetetlenülne az érettségi emiatt?

Sima határozatlan munkaszerződés nem tanévre nem határozott időre szóló. Akkor ugye bármikor felmondható, 30 napos felmondási idő és kész. A felmondás eleve egyoldalú jognyilatkozat azt a munkáltató nem elfogadja (nem kell elfogadnia se) hanem tudomásul veszi (és ez nem mindegy).

Az meg hogy ki végzi a távozó munkáját már nem a távozó dolga. A munkáltatónak van 30 napja a pótlására, ezalatt oldja meg, de ha nem oldja meg az is az ő baja.

Szóval a kérdés: A munkáltató megtagadhatja a felmondás elfogadását arra hivatkozva hogy jön az érettségi és ellehetetlenülne az érettségi emiatt?

Van ehhez köze a távozónak?

A tanári szerződésre se vonatkozik semmi extra szabályozás az is csak egy munkaviszony vagy határozatlan vagy határozott időre szóló, ha határozatlan bármikor felmondható minden indok nélkül, 30 nap és távozás-rosszul tudom?


2017. máj. 19. 12:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%
Forrás?
2017. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

Kjt 28§. A közalkalmazott a határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt lemondással bármikor megszüntetheti.

(2) Lemondás esetén a lemondási idő két hónap. Ezen időtartam egy részére, vagy annak egészére a munkáltató mentesítheti a közalkalmazottat a munkavégzés alól.

2017. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
nem lepontozni kéne agyatlanul, hanem utánanézni...
2017. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
Akinek fontos, hogy ne pontozzák le, az eleve alá is támasztja valamivel azt, amit mond.
2017. máj. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

"tanárként a lehető leggerinctelenebb lépés a diákokat ..."


... nem felkészíteni úgy, hogy bárkinél le tudjanak vizsgázni.

2017. máj. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14%
Senki nem támasztotta alá a hülyeséget sem. És itt a debilek még a jogszabályra is pirospacsiznak.
2017. máj. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
40%
Akinek nem fontos, hogy hogyan pontozzák őt a többiek, az miért támasztana alá bármit bármivel?
2017. máj. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Na most a nagyon okosoknak: én azt mondta magamról tanárként dolgozom, tanár vagyok. Így van.

De azt nem mondtam hogy klik-es iskolában közalkalamzottként teszem ezt.

Alapítványi suliban vagyok (még 3 hetet...) és itt a foglalkoztatásom nem a Kjt szerint hanem az Mt szerint történik.


Midnegy mi van a Kjt-ben, mert nem vagyok közalkalmazott.

2017. máj. 20. 08:59
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Ja, te az az idióta vagy, aki állandóan itt ekézte a munkahelyét. Akkor is mondtuk, neked még az is túl jó, és lám...


Kérdezni tudni kellene, okostojás.

2017. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"a foglalkoztatásom nem a Kjt szerint hanem az Mt szerint történik" - Ja, akkor tudod, hol kell utánanézni, mi a probléma? :)
2017. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!