Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes ilyen esetben passzivá...

Érdemes ilyen esetben passziválni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Túlvagyok az MSc képzésem első félévén és azt vontam le tanulságként, hogy a papíron kívül alig szereznék vele bármi általam hasznosítható tudást.

Tudomásom szerint, ha az első félév után hagyom ott a képzést, akkor még nem kell visszafizetni a felét az államnak.


A kérdésem az, hogy amennyiben nem kiiratkozok, hanem csak passziválok és utána döntök véglegesen a kiiratkozás mellett, akkor már fizetnem kell?


A passziválás azért merült fel, mert ha a jövőbeli munkáltatóm igényli a képzés folytatását, akkor nem szívesen felvételiznék újra. Viszont mivel a képzés félévenként alsó hangon 400k, aminek a felét sem szívesen fizetném ki azért a szolgáltatásért, amit kaptam.


Köszi a segítséget!



2017. máj. 21. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Nem gondolom, hogy fizetned kéne, hiszen attól csak egy aktív féléved volt, de azért ebben nem vagyok biztos.

Van még 3 állami féléved? Én a helyedben akkor folytatnám, lehet még alakul pozitív irányba az egész, és azért csak elmondhatod magadról, hogy egy ilyen papírod is van, amit a munkahelyen értékelni fognak. Esetleg beszélj felsőbb évessel, kérd el az anyagot, és nézd át, valóban felesleges-e ez az egész.

2017. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes, a passzív félév után nem kell fizetni.
2017. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!