Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hogy van a hallgató...

Most akkor hogy van a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés

Olvasom néhány helyen, hogy ha magyarországon dolgozom annyi évet, amennyit tanultam egyetemen, akkor nem kell visszafizetnem az állami támogatás felét.


Ez nincs így, ugye? Már az állami támogatást is úgy kaptam meg, hogy magyarországon dolgozok húsz évet.


2017. máj. 23. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

De, így van.

A diploma után 20 éven belül kell ledolgoznod a tanulmányi idődnek megfelelő időt, magyarországi cégnél.

2017. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tehát akár megszerzem a diplomát akár nem, magyarországon kell dolgoznom. Akkor miért mindenhol arról beszélnek, hogy a megszerzés után kell magyarországon dolgozni?
2017. máj. 23. 19:43
 3/20 A kérdező kommentje:
Mégvalami nem stimmel. Azt írtam alá, hogy másfélszeres időn belül megszerzem a diplomát és magyarországon dolgozok utána annyit, amennyit tanultam. Akkor ezek szerint a két dolog közül nem is kell az elsőt teljesítenem?
2017. máj. 23. 20:11
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Másfélszerese alatt meg kell csinálnod a diplomát vagy átraknak fizetősre de a felhasznált szemesztereket utána így is le kell dolgozni (vagy ha nem teszed meg akkor fizetni). Ha viszont otthagyod az egyetemet akkor nem ledolgoznod kell hanem visszafizetni.
2017. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen elolvasod a hallgatói szerződést az otthagyás esetén le lehet dolgozni. [link] 11. pont.
2017. máj. 23. 22:07
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthagyod, akkor csak engedélyezhetik a ledolgozást, de ha nem engedélyezik ki kell fizesd a fele részt.


"Akkor miért mindenhol arról beszélnek, hogy a megszerzés után kell magyarországon dolgozni?"

Ha nem szerzed meg, akkor hogy akarsz a megszerzés után bárhol dolgozni?

Ha megszerzed 20 éven belül kell a képzési időnek megfelelő időt ledolgoznod magyarországi cégnél.


Ha nem szerzed meg, akkor fogsz kapni egy számlát, hogy fizesd vissza, amit vissza kell fizess. Ha írsz egy kérvényt akkor lehet, hogy engedélyezik, hogy nem fizetned kell, hanem ledolgozhatod az időt itthon. De ez esetben nem 20 éven belül kell valamikor ledolgoznod, hanem azonnal, amikor engedélyezik, ha engedélyezik.

2017. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még, ha nem szerzed meg akkor az idő kétszeresét kell ledolgozd egy cégnél, addig kötve vagy oda. Ha nincs cég, ahol dolgozol, akkor nyilván nem engedélyezik, hiszen nem tudod ledolgozni, mert nem dolgozol. De ha dolgozol, akkor se kötelesek a ledolgozást engedélyezni, dönthetnek úgy is, hogy fizetned kell.
2017. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A feltételes mód nekem úgy tűnik nem azért van ott, hogy nem kötelező engedélyezni. Ha a Hivatal döntene az engedélyről az lenne odaírva, hogy a Hivatal engedélyezheti.
2017. máj. 24. 01:11
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem te írtad még az első válaszban, hogy igen, le lehet dolgozni?
2017. máj. 24. 01:12
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszom az arra vonatkozott, ha diplomát szerzel és utána hogyan kell ledolgozod, az ugyanis kötelező, ha el szeretnéd kerülni a visszafizetést.
2017. máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!