Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor hogy van a hallgató...

Most akkor hogy van a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés

Olvasom néhány helyen, hogy ha magyarországon dolgozom annyi évet, amennyit tanultam egyetemen, akkor nem kell visszafizetnem az állami támogatás felét.


Ez nincs így, ugye? Már az állami támogatást is úgy kaptam meg, hogy magyarországon dolgozok húsz évet.


2017. máj. 23. 19:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De a diplomaszerzés után, ha nem dolgozok magyarországon, akkor a teljes összeget kell visszafizetni, nem a felét. Én pedig a felének a visszafizetését kérdeztem, ami csak a nem elvégzés vagy későn elvégzésnél esedékes.
2017. máj. 24. 11:35
 12/20 anonim ***** válasza:
De viszont a 20 év, amit szintén írtál, meg csak akkor játszik, ha elvégezted.
2017. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen. A következő húsz évben magyarországon kell dolgoznom a tanulmányi idő kétszeresét, ha elvégzem. És ha nem végzem el akkor is magyarországon kell dolgoznom a tanulmányi idő kétszereséig, csak nem a következő húsz évben.
2017. máj. 25. 14:55
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem jó, mert a tanulmányi idő 1x-esét kell ledolgoznod, ha elvégzed.
2017. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
De, ott is két év, olvasd el a linket.
2017. máj. 26. 19:57
 16/20 A kérdező kommentje:
Mármint kétszeres.
2017. máj. 26. 19:59
 17/20 anonim ***** válasza:
A link az már régi. Változott a törvény és egységesen mindenkinek 1x-es lett, azoknak is akik korábban 2x-est írtak alá.
2017. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Akkor köszi.
2017. máj. 26. 21:02
 19/20 anonim ***** válasza:
A hallgatói szerződés szerintem alkotmányellenes!!! K..va nem fair, hogy amikor én kezdtem nekem már alá kellett írnom. Persze, akik egy évvel, vagy két évvel korábban kezdték bármikor otthagyhatták a sulit, ennyi otthagyta kész! Nem terhelte semmilyen hátralék, adósság stb. Én még ott sem tudnám hagyni, mert fizethetnék százezreket. Aztán még dolgozzak itthon is, gyakorlatilag szabadságomat, mozgásteremet korlátozzák, rasszisták, mert milyen alapon szabnak ki rám egy törvényt, amit nekem be kell tartani, de egy másik ugyanolyan magyar állampolgárnak, mint nekem neki már nem kell, rá nem vonatkoznak azok a szabályok csak mert 1 évvel hamarabb kezdte ezt a szar egyetemet! Ez mi? Na és akkor nem beszélve arról, hogy régen mi volt 7 évekig jártak egy 4 féléves képzést, aztán átrakták őket fizetősre! Nekünk mi van, 3-szor elszúrod a tárgyat viszlát megszűnik a jogviszonyod! Ebben mi a fair? Ha akkor tudom mit írok alá, alá sem írom! persze már nem sok van hátra befejezem, de egy kész idegroncs voltam emiatt a szar szerződés miatt! Egyébként nem kell húsz évet ledolgoznod itthon.
2017. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ez így van.
2017. júl. 15. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!