Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyomozó vagy élelmiszer mérnök?

Nyomozó vagy élelmiszer mérnök?

Figyelt kérdés

2017. máj. 23. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszer-nyomozó?

Esetleg bűnmérnök?

2017. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nyomozó
2017. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik érdekel? Ez két teljesen különböző szakirány. Én nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy nyomozónak megyek, rettenetesen érdekelt a dolog. Aztán az egyik ismerősünk (aki rendőrfőkapitány a megyeszékhelyen) felvázolta, hogy az élete leginkább papírmunkából áll. Az 'igazi' nyomozások nagy része is kisebb lopások és rongálások beregisztrálása, szóval ez nem egészen úgy működik, mint a filmekben :( Ne haragudj, nem elvenni akartam a kedved, biztos egy remek szakma, csak lásd a magyar oldalát is :)
2017. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd így a kérdést:

egész életedben közalkalmazotti fizetést szeretnél és állambácsi kegyeire bíznád magad (nyomozó),

vagy jó lenne inkább magán cégeknél, élelmiszer óriásoknál kapaszkodni felfelé a ranglétrán, esetleg beszállni a tápkieg biszniszbe, megjárni más országokat, Ázsiát esetleg (élelmiszeripari mérnök)

30 éves fejjel, valamennyire ismerve a gazdaságot, mindenképp a másodikat választanám.

2017. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
49%
Borzalmas, hogy egyeseknek mennyire nincs önismerete. Döntöttél te már életedben megfontoltan? Most még választhatsz.
2017. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit alaposabban körüljárni a témát. Beszélgess el rendőrökkel (ha van rá lehetőséged), élelmiszeripari szakemberrel (olyat gondolom ismersz).
2017. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nightkin válasza:
55%
Ha nem vagy biztos benne, egyik sem. Inkább menj el dolgozni, ismerd meg a munkaerő piacot, és közben megismered saját képességeid. A felsőoktatási intézményekben szakiránytól függően akár 80% -os is lehet a "mortalitás" (lemorzsolódás), leginkább a fiatalok körében. Ez kidobott pénz és idő. A támogatott féléveid halálodig megmaradnak, így bőven ráérsz nekiugrani a felsőoktatás világának akkor, ha már biztos terved van. Én anno 25 éves fejjel ugrottam az egyetemnek, 7 év munkatapasztalattal és két szakmával, rengeteg kiépített kapcsolattal, így elkerülhettem azt, hogy friss diplomával a kezemben a MacDonald's-ban süssek krumplit vagy hogy az én agyam süssék az Ikea szőnyegosztályán.
2017. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!