Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyugati oktatás rendszer...

A nyugati oktatás rendszer jobb mint a keleti, vagy csak olyan teszteket csinálnak amin ez jön ki?

Figyelt kérdés
Nagy hírverése volt a PISA tesztnek, de gyanítom bárki össze tudna állítani olyan felmérést is amiben a s*gghülye nyugatiak fele annyi pontot se írnának mint a keletiek.

2017. máj. 26. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Mindkét rendszer ezer sebből vérzik.

Ettől függetlenül persze, hogy olyan teszteket csinálnak, amikből ők jönne ki jól. Még csak nem is azért, hogy magukat fényezzék, egyszerűen a tesztkészítők is abban a kultúrkörben élnek, mint a diákok.

2017. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

A PISA tesz kérdései nem kötődnek kultúrkörhöz. Három területet fednek le: a számolást (alapvető matematika műveltség a gyakorlatban), alapvető természettudományos műveltség a gyakorlatban, és a szövegértés.

Egyszerűen a magyar közoktatás színvonala a béka segge alatt van a nyugatihoz képest.


Termesztésen lehetne olyan ostoba tesztet írni, amin a magyarok lennének az ászok (például mi az a Mónika show, meg ilyen alapműveltségi kérdések), de a PISA teszt általános, gyakorlatban használható tudást és felfogóképességet mér, amiben a magyarok elvéreztek.

Egyébként aki nem dugja a s.be a fejét, és nem ér véget a tájékozottsága Hegyeshalomnál, az ezen enyhén szólva nem lepődik meg.

2017. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
2-es, nem úgy értettem a kultúrkört, hanem úgy, hogy a nyugati diákok azokhoz a feladattípusokhoz vannak szokva, a keleti diákok meg nem.
2017. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A PISA tesz kérdései nem kötődnek kultúrkörhöz. Három területet fednek le: a számolást (alapvető matematika műveltség a gyakorlatban), alapvető természettudományos műveltség a gyakorlatban, és a szövegértés."


Na akkor vegyük sorba az aggályaimat:

1) Azt mondod hogy nem kötődik semmihez, viszont azt is mondták hogy ez a teszt az oktatást méri fel. Akkor a tárgyi tudás nem ér semmit ez a teszt szerint? Én értem a logikáját ennek, egyik másik nyugati iskolában nagy vonalakban semmit nem csinálnak. És akkor kell ügyelni arra hogy olyat ne kérdezzenek amit ők nem tudnak. De a tárgyi tudást ilyen nagy mértékben lefingani, szerintem felháborító. Ha valaki nem tudja az Európai országok fővárosát, nekem SENKI NE MESÉLJE hogy az jó oktatásban részesült.


2) Számomra az is felháborító hogy azt állítják hogy az oktatás minőségét mérik fel, de közben nem azt számolják hogy a java milyen a diákoknak, hanem azt hogy mennyi a retardált. Ahogy mondtad, a falu végi purdé gyereken nem kell csodálkozni hogy semmit nem tud, de az nem az oktatás hibája, hanem azé hogy itt van évszázadok óta a nyakunkon egy integrálhatatlan és összeférhetetlen kultúra (tisztelet a kivételnek).



3) Nagyon különbözőek a körülmények, tagadhatatlan hogy egy romániai vagy egy magyarországi diák sokkal inkább levan terhelve és fáradva, így aki reggel 7-től suliban van, s este 11-kor feküdt le, s oda raknak elé egy ilyen mérhetetlen marhaságot, nem kell csodálkozni hogy arréb tolja, őt mit érdekli? Az tény hogy a magyar diák nem kipihent, de attól hogy valakinek van lehetősége kialudni magát, nem jelenti azt hogy az oktatás által nagyobb tudásra tett szert.



Nem mondom azt hogy a magyar oktatás jó, de azt igen hogy a nyugati legalább annyira csőd. És ezt ajnározni, s kihozni hogy mennyire jó, hát enyhén szólva nevetséges.

2017. máj. 26. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

bírom amikor ilyen zsigeri ostoba emberek mint a kettes válaszoló előadják, hogy szerintük mi az értékes tudás :DD


csak az a baj, hogy a nyugati társadalmat már régen nem a szellemi teljesítmény hajtja, és valamiért megteszik nekik a gyengeelméjű a gyakorlati tudást nem preferáló magyar rendszerben képzett orvosok mérnökök és szakmunkások is :DD


szánalmas ez a hivatalos balos kisebbségtudat

2017. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt kezdődnek a bajok, amikor libbanték elhiszik hogy azért van ott több pénz mert ők minden tekintetben jobbak és felülmúlhatatlanok, persze a sggnyalás helyett lehetne az országot is építeni, nem azért sóvárogni hogy a nyugat dobjon 1-1 csontot nekünk.
2017. máj. 26. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

A magyar oktatás sz@r, ezt politikai hovatartozástól függetlenül is bárki látja. Persze vannak orvosaink és kiváló szakembereink, akik nyugaton is megállják a helyüket, de az átlagos magyar diák nem ilyen.

Azt megtanítjuk neki, hogy mi a különbség a kijelölőjelző és az állapothatározó között, meg azt is, hogy mi Burkina Faso fővárosa (Ouagadougou egyébként), de azt nem, hogy egy egyszerű logikai feladattal mit kell kezdeni, amihez nem bemagolt tudás, hanem alapvető készségek szükségesek. Egyébként a távolkeleti országok is az élbolyban vannak a PISA-teszten, ezért a nyugat-kelet ellentét itt rossz párhuzam.


Senki nem mondja, hogy nincs szükség lexikális ismeretekre, de a XXI. században már nem a száz évvel ezelőtti ismeretanyagot kéne letolni a diákjaink torkán, hanem olyan ismereteket, amellyel bárhol megállják a helyüket a modern munkaerőpiacon. Mellesleg szomorú vagyok, hogy hazánkat a kelethez sorolod, Kérdező, én a magam részéről inkább egy modern, nyugati típusú országban szeretnék élni, de ez is csak egy vélemény...


Üdv: egy tanárnak készülő végzős gimnazista

2017. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként javaslom, hogy a PISA-méréssel egyet nem értők (vagy azt nem is ismerők) nézzenek rá a feladattípusokra. A legalapvetőbb ismeretekkel és képességekkel meg lehet oldani az összes feladatot.

Nem azt kell nézni, hogy nyugaton (és a távolkeleten) miért jobbak az eredmények, hanem azt, hogy nálunk miért rosszak. Bár az egyik következik a másikból.

Másrészről, szerintem is rossz az USA-féle oktatási rendszer, de szerinted, Kérdező, 10 magyar nyolcadikas diákból hány tudja megmondani, hogy mi Svájc fővárosa? Pedig még "tanulták" is elvileg, de jó ha a fele...

2017. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

jééézus isten és te akarsz tanárnak menni? :( :S

szegény magyar oktatás

2017. máj. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9#, láttál te mostanában közoktatási intézményt mostanában 10 méternél közelebbről? Mert ha én rosszul látom az oktatási rendszer problémáit, akkor várom az ellenérveket...
2017. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!