Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanár lelép év vége előtt...

Ha tanár lelép év vége előtt 2 héttel mert 4x annyiért állást ajánlottak neki, jogos a szülői iskolai elítélése neki? Egyesek szerint igen mások szerint nem

Figyelt kérdés

Az iskola a tanári kar a szülők két táborra oszlottak két nagyon egyenlőtlen táborra.

Kíváncsi vagyok ki hova állna így nem is érintve az ügyben?

Szóval tanár azonnali hatállyal távozott mert angliai melót kapott laza 4-5x annyiért mint amennyit tanárként keres. Berongyolt az igazgatóhoz közölte holnaptól nem jön nem is jött. Meg többet nem is jön.

Szülők tanári kar persze támadja. Más részük (kis részük ) meg védi.

Én az utóbbi táborba tartozom.

Nagy részük azt mondja hogy hivatástudat meg anyagias szemlélet és a diákok szeretete és érdeke és a tanítás egy hivatás és.. szóval mocskos anyagias szemét hogy itt merte hagyni.


Más részük kis részük (én is) meg azt mondja hogy lófütty az egész pofázás, csak a saját boldogulásunkat kell nézni, kapott egy jó állást 5x ennyiért mint itt tanárként kap, nagyon helyesen két kézzel kapott utána én is ezt tettem volna és minden más mellékes.

Diákok érdeke meg hivatástudat nagyon szép de demagóg pofázás semmi több.

Nagyon nem mindegy hogy 160 a havi apanázs vagy 5x 160.


És mindezt a 160 -at itt kvalifikált szellemi melóval éri el, a 4-5x 160-at ott kinn meg olajfúró telepen betanított melósként...

Hát két kézzel kap utána. Kinn lesz 6 hónapot első menetben és nettó zsebében landol 6x (4x160) kb. NETTÓBAN megélhetés az semmi olajfúró telepen minden fedezve a cég által.


Na kinek van igaza?

Aki szerint anyagias szemét vagy aki szerint jól tette?


2017. máj. 29. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Unalmas vagy.
2017. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakos?
2017. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felmondási időről hallottál már. Ha csak igy lelépked, emiatt biza a suli elmehet a munkaügyi biróságra és meg is nyeri. Ha lenne egy kis esze, akkor elmenne táppénzre, a kölkök úgyis le vannak már zárva ilyenkor. Utána mehet olajat keresni.
2017. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Aha, csak a 6x160-ból 5x160 a lakhatásra, kajára, munkába járásra fog elmenni. Aki meg azt hiszi, hogy minden tanár elhivatott és nem a pénzért dolgozik, az jó nagy barom.
2017. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

50-50%

Az elég fszság volt, hogy 2 héttel év vége előtt lelép.

Felmondási idő, még egy gyári munkahelyen is van.


Majd a kedves Ex tanárbácsi rájön, hogy mégis jobb lett volna az iskolában maradni. Lehet, hogy 4X többet fog keresni, de 40X többet fog érte dolgozni.


Bár én nem vagyok se tanár, se betanított olajfúró.

Betanított munkásként (más munkakör) dolgozom önállóan (nagyrészt egyedül, főnök nélkül), havi 1200 euró nettóért. De nincs az a pénz, hogy más munkát keressek. Igen szeretem a munkámat.

2017. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha valakiben ennyi hivatástudat van, akkor valószínűleg nem fogja könnyesre sírni a kispárnáját azért, mert a szülők mit gondolnak róla, főleg ilyen fizetés mellett. Apropó, azt megkérdezhetném, hogy mégis honnan tudjátok azt, hogy mennyit fog ott kint keresni? Kötve hiszem, hogy ő akár a diákok, akár a szülők, akár a kollégái orrára kötötte volna azt, hogy pontosan mennyit fog keresni, vagy ha egy-két hozzá emberileg közelebb álló kollégájának elmondta, nem hinném, hogy ők kezdtek el erről a diákoknak beszélni.

Azt nem mondom, hogy anyagias szemét, de él bennem egy nem túl hízelgő kép arról, hogy mennyire megbízható munkaerő, ha abban a pillanatban, amikor kap egy jobb ajánlatot, már ott sincs. És nem hónapokat, éveket kellett volna még itt kibírnia, hanem két hetet. Illetve, ahogy a 3. válaszoló is írta, ez azért nem így megy, valószínűleg szankcionálva lesz.

Én megértem, hogy miért csinálta, tényleg alul vannak fizetve a tanárok, de ez szakmailag is elítélendő, de emberileg még inkább.

2017. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel a tanár magánélete? Akinek a kis élete előrébb van a tanításnál, az rossz pályát választott. És nem csak az esetleg felvételi/érettségi előtt álló diákokat hagyja sz*rban, hanem az iskolát is, mivel helyettesítőt lehetetlen találni ilyenkor, így a kollégáira hárul a helyettesítés.

Egy ilyet illett volna egy hónappal előre bejelenteni, de az is vicces, hogy képtelen volt megoldani azt a kis rövid időt.

2017. máj. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjátok. Ő a tanár. Egy éve állandóan a sulit köpködte, naponta törölték a kérdéseit. Múlt héten kiírta, hogy le akar lépni.
2017. máj. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen ennyire problémázni?

Beadja a felmondását, felmondási időt letölti, és mehet az Isten hírével.

Utána meg senkit sem érdekel, hogy ki mit gondol.. egyéni saját szoc. probléma.

2017. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
45%

"Beadja a felmondását, felmondási időt letölti, és mehet az Isten hírével. "


Naivak vagytok ezzel a felmondási idővel. Én már két melóhelyről is dobbantottam azonnali hatállyal egy jobb állás nélkül. Mondták hogy lesz felmondási idő is én meg mondtam hogy nem megyek be. Akkor bíróság mondták. Én meg mondtam hogy hajrá.

Nem mentek bíróságra.

És ha mentek volna ugyan mi lett volna? Nagy lószar semmi az lett volna.

Főleg egy tanárnál aki egy nonprofit helyen melózik. Mert egy kft-nál még rá lehet fogni hogy üzleti veszteség a távozó miatt és perelni de itt mit lehet ráfogni? Nevetséges.

Menjen az a tanár és szarjon mindenre. Akinek meg nem tetszik az adjon olyan fizetést hogy a tanár maradni akarjon és ne szaros 160-at egy hónapban.

Úristen 160. Rabszolgabér.

2017. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!