Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Előnye? Hátránya? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kitűnő leszek, de lehet, hogy nem. Szerintetek mi az előnye a kitűnőnek? Ha valaki nem kitűnő, annak mi az előnye? És a hátránya?

Előre is köszi. :)



2017. jún. 1. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sírok ezen a kérdésen :'D


Szerintem kitűnőnek lenni abszolút pozitív dolog. Azt mutatja, hogy a lehető legjobb eredményt érted el abban az évben, ez egy visszajelzés neked a tanáraidtól, az iskoládtól. Nyolcadikos felvételi és érettségi előtt nyilván jól jönnek a pontok, így minél több ötösöd van, annál jobb. A kitűnők sokszor meg vannak említve a tanévzárón, általában oklevelet, ajándékot is kapnak.

Hátrányként esetleg azt tudom mondani, hogy mind a szülő, mind pedig a tanár részéről kialakulhat egyfajta elvárás a további munkáddal kapcsolatban. Esetleg rossz osztályközösségben strébernek bélyegeznek, de ez meg legyen az ő bajuk.

2017. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont nem érdekel senkit. Rengeteg embert ismerek, aki borzasztó buta volt, de kitűnő lett, mert kitartóan dolgozott. Nem sajnáltam senkitől, de a kitűnőség önmagában senkit nem érdekel. Jót jelent, ha felvételihez kell, mert így maximálisak lesznek a pontjaid, főleg, ha egyébként kétséges lenne a felvételed, így kompenzálhatja és vica versa.
2017. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"...aki borzasztó buta volt, de kitűnő lett, mert kitartóan dolgozott." KITARTÁS. Ez is egy nagyon nagy pozitívum. Amire talán nagyobb szüksége is lesz az életben, minthogy ő neki tanulás nélkül ment a kémia. Persze, ha valaki alapból 'okos' az meg egyből pozitívum. És stréber sem lesz valaki a kitűnőtől, ez általában a viselkedés miatt ragad valakire. Egyetlen hátránya tényleg a túlzott elvárások (de ez tanár és szülő függő).
2017. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :)
2017. jún. 3. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:
#3, jaa, egyébként igen, szóval én se azt mondtam, hogy nem volt nagyon jó benne a kitartása, mert szerintem is pl fontosabb, mint okosnak lenni, csak arra akartam célozni, hogy a kitűnő önmagában nem jelent semmit egy adott emberről a jó esélyeken kívül. Van olyan suli, ahol sokkal könnyebb jó jegyeket elérni.
2017. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!