Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » JOGHALLGATÓK! A véleményetekre...

JOGHALLGATÓK! A véleményetekre lenne szükségem. Így van-e értelme folytatni?

Figyelt kérdés

Jogra járok,az ELTE-re.Amikor dönteni kellett,hogy hova menjek tovább igazából nem tudtam mi az ami érdekel, mivel szeretnék foglalkozni így megjelöltem a jogot,hisz apukám is ügyvéd és úgy gondoltam humán beállítottságú vagyok.Most viszont,az egy dolog,hogy rengeteget kell tanulni,hiszen mindenhol sokat kell,de igazából nem érdekel amit tanulok,ami még nehezebbé teszi az egészet.És egy ilyen telített szakmában,mint a jogász,gondolom az tud sikeres lenni akit érdekel és szenvedélyes.Szóval én egy kicsit elkeseredtem,hogy mit kéne csinálnom .A személyiségem se egy tipikus jogászé,nm szeretek szerepelni vagy vitatkozni. A szüleimnek nyilván még nem mertem még erről beszélni,csak most tényleg eléggé el vagyok keseredve és nem tudom,mi lenne a helyes.

Mit tanácsoltok?

Igazából ennyi lenne,és köszi előre is hogy elolvasod/segítesz :)



2016. nov. 28. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Necces kérdés, mert azt mondanám, hogy mindenképpen csak akkor hagyd abba, ha már van más ötleted, viszont közben mennek le az államilag támogatott féléveid (ezekből 12 van). Fontos tudnod, hogy jogászként nem lesz muszáj vitatkoznod és szerepelned, dolgozhatsz például vállalatoknál. Igazából azt, hogy mennyire érzed úgy, hogy nem szeretnéd folytatni, neked kell eldönteni. Mert lehet, hogy ez egy olyan érzés, amit eddig elnyomtál magadban, de az is lehet, hogy meg tudnál barátkozni vele, csak most hirtelen túl sok és túl ijesztő (ha jól veszem ki, most kezdted).
2016. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen telítettet, de te nagyon jó helyzetben vagy az apukád lévén. Simán át tudod venni majd a praxisát, ha odakerül a sor.

Ha állami képzésen vagy, az 1. félévben, akkor most még visszafizetés nélkül ott tudod hagyni. Később már ki kell fizetned a féléveket.

2016. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a helyzetben voltam anno, csak nekem nem volt ügyvéd a családban de a szülők, rokonok nagyon győzködtek mert hát milyen nagyon presztízsű szakma meg jól lehet vele keresni. Elvégeztem, 1 éve dolgozom ügyvádjelöltként és utálom. Maga a jog nagyon érdekes, mint elméleti tudmányág de a valóság teljesen más. Ha már most látod, hogy nem neked való akkor azt javaslom, hogy gondold végig mit csinálnál szívesebben.Esetleg mi az a terület a jogon belül, ami mégiscsak érdekel.


Ami még nagyon hasznos az egy személyiségteszt kitöltése. www.lelektanitipusok.net oldalon találsz többet, érdemes a legtöbb kérdésből állót megcsinálni.

Ha visszacsinálhatnám, biztosan nem diplomáznék le, mert onnantól még nehezebb váltani hiszen ott van az 5 belefektetett év amit úgy érzed, ezzel elveszítesz.


Sok bátorságot kívánok, és remélem minál előbb megtalálod az "utad"! Ne aggódj, ha nem megy könnyen mert egyrészt ahogy te változol, változik az érdeklődési körös is, másrészt pedig az emberek általában nem tudják hogy miért azt csinálják amit, te már jó úton haladsz azzal, hogy figyelsz magadra :)

2016. dec. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!