Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha már előre...

Mit tegyek, ha már előre tarok egy záróvizsgáztató tanártól?

Figyelt kérdés

A bizottságban lesz egy tanár, aki nagyon 'tudományos'. Nagyon 'szakbarbár', nagyon precíz és alapos, szakterületén nagyon elmélyült.


Többször vizsgáztam nála, mindig belelérdezett olyan dolgokba, hogy az csak na. Minden apró betűs részt áttanulmányoztam a vizsgákra, de minidg talált valami kivetni valót.


Kicsit kötekedőnek, kicsit cinikusnak, fölényeskedőnek, 'én tudok mindent a legjobban' típusnak éreztem vizságon.


Szóval előre tartok, mert ő is benne lesz a bizottságban. Úgy érzem egy picit, hogy én kaptam nála csak ilyen 'kitüntetett figyelmet', más nem nagyon.


Minden tételt kívülről megtanultam már, most csak plusz szakirodalmat olvasok minden témához.


Eddig a vizsgáin mindig kimért, magabizos, hidegvérű voltam, olyan, aki nem hagyta magát kizökkenteni. Mégis kaptam a 'kötekedő' kérdéseket egy olyan mosollyal, ami azt sugallta, hogy úgysem tudom rá a választ...


Mit tegyek?



2017. jún. 4. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
El kell ismerni a fölényét. Ne akard jobban tudni. Meg kell adni neki az érzést, hogy tud olyat kérdezni, amit nem tudsz. Az ilyen embereknek ez kell. Érezni, hogy magasabban vannak. Vizsgáztam én is ilyennél. Amikor olyat kérdezett megmondtam, hogy ennek utána fogok olvasni később, mert nem vagyok teljesen biztos a válaszban, és akkor elégtételt érzett. Sérült szegénykém, mit lehet tenni... túl fogod élni, és mindig emlékezz, hogy ilyenné ne válj, akkor sem, ha te is sokat tudsz majd!
2017. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!