Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés egy tanártól?

Figyelt kérdés
Hogy ha becsúszik egy hármas dolgozat a gyerekeknek, akkor egyből levágja a drámát, hogy "ha ezt így folytatod, semmire nem viszed az életben" és hasonlók.
2015. jan. 9. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Egy dolgozatból elég nehéz lenne levonni a következtetést. Ráadásul alapszabály, hogy értékeléskor csak a teljesítményt vagy feladatot minősítjük, nem az embert. Én is tanítok, általában saját kudarcként is élem meg, ha a tanítványom gyengébben teljesít... Szóval általában igyekszem a lehető legkisebb jelentőséget tulajdonítani egy-egy rossz eredménynek, és inkább próbálom biztatni az illetőt.
2015. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nálunk ha valaki beszél elkezdi üvölteni hogy kuss meg ilyenek... vannak faszok
2015. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy baj, ha egy tanár így beszél. Én is tanítok, és egyetértek az első válaszolóval. A tanár feladata minden körülmények között a segítés. Ezzel nem segít a gyerekeknek.

-falcon-

2015. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos több tanár van abban az iskolában ilyen, mint kéne. Kiöregedett múmiák, akik a gyerekeken vezetik le a frusztrációikat.
2015. jan. 16. 19:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tuttira azt mondanám, igen tudom tudom tanár úr/nő látom mi lett Önből is. Maga sem vitte sokra, ha ezt feltételezi.


Engem szétszivattak középsuliban, pedig tanultam keményen, de harmasokat, ketteset adtak. Anno még volt külön felvételi így nem volt gond az egyetemi felvételi,(bár nem oda, ahová szerettem volna) 2 diplomám van kiváló minősítéssel, köztársasági ösztöndíjat kaptam, erasmust és otdkt.

Tisztelet a kivételnek, de nagyon sok elcseszett tanár van, tőlem egy orvosit vettek el, nemvolt önbizalmam, hogy megpróbáljam, meg a 3-as jegyek miatt csak költségre tudtam volna bejutni. Áldjátok a központ érettségit! Mivel államin végeztem az elsőt így késóbb, miután változtak a felvételi szabályok, már megfinanszírozni nem tudtam az orvosit.


Arról nem is beszélve, hogy nem a jegyektől és diplomáktól leszel sikeres, és nem ezektől (hiánya miatt) nem viszed semmire. Sokkal inkább az ilyen tanárok vannak káros hatással. Ezt nem is értem, hogy miért nem szűrik.

2015. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!