Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már bekerültem melyiket...

Ha már bekerültem melyiket könnyebb elvégezni BME-n? Villamosmérnök vagy mechatronikai mérnök?

Figyelt kérdés

Ma kaptam ki az érettségimet és meglepően jó lett az emelt fizikám, így akár a mechatronika is számításba jöhet.

Mik a fő különbségek a két szak között? (nehézség, tananyag, munkalehetőségek, fizetés)



2017. jún. 6. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Villamosmérnöki az bitangnehéz

BME-sen elavult a tananyag (less fel amúgy bmeme-re, nagyon sok VIK-es mém van ott, és 99%-a igaz történeten alapul)

de a fizu nagyon jó utána


mechatronikáról nem tudok specifikusat mondani, az alapjáraton eléggé nehéz bárhol is

2017. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
MOGI tanszék is megér egy misét :D
2017. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Ha beférsz a mechatronikára, akkor érdemesebb azt, mesterre meg mehetsz villanyra, ha majd úgy gondolod.

A BME-n a GPK-n a legmagasabb az oktatás színvonala.

2017. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek, hogy miért inkább a mechatronika? Pont a részletek érdekelnének! Melyik nehezebb? Miért? Hol mi könnyebb stb.
2017. jún. 6. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Itt vannak a részletek:


"Villamosmérnöki az bitangnehéz

BME-sen elavult a tananyag (less fel amúgy bmeme-re, nagyon sok VIK-es mém van ott, és 99%-a igaz történeten alapul) "


"A BME-n a GPK-n a legmagasabb az oktatás színvonala."

2017. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mechatronikán pont idén lesz új tanterv, elég sok minden fog változni. Én szeptemberben kezdtem ott, hát kicsit ki is voltam akadva, hogy milyen kevés infó és elektronika van az elején, a gépészet viszont eléggé túlsúlyban van. Most viszont változtatnak, és nekem sokkal jobban tetszik az új tanterv, szerintem abszolút megéri majd idejönni ezek után, mert végre orvoslásra kerülnek azok a hibák is, amiket eddig nehezményeztek a hallgatók :D kicsit sajnálom, hogy nem vagyok 1 évvel fiatalabb, szívesebben kezdenék idén szeptemberben :)


A változásokról: sokkal több infó, kevesebb gépészet (azért így is lesz bőven), kicsit gyakorlatiasabb oktatás, az értelmetlen és indokolatlan GTK-s tárgyak átkerülnek későbbi félévekbe, amikor már kevesebb dolga van az embernek. Szóval megéri idejönni, úgy gondolom.


A VIK-ről nem tudok sokat, csak azt, hogy rohadt nehéz. Nehezebb mint a GPK, de ezt értsd úgy, hogy a GPK-n is vannak finomságok, meg szopatós tárgyak, ahol 50%-nál magasabb bukási arányok is vannak... Gépszerk alapjairól tudnának mesélni egy páran :)

2017. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

ja igen, ha már előjött a buktatási arány

most nem tudom, hogy még mindig így van-e, de egy 3-5 éve a VIK-en voltak tárgyak (azaz több) ahol a buktatási arány 90-98% volt (volt olyan tárgy, amiből egyik keresztféléven 100% :DDDD)

asszem az úgy magáért beszél :D


(első vagyok)

2017. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tudnal egy linket adni errol az uj tantervrol kerlek? Nem talalok errol semmit :/ Elore is koszi es varok meg valaszokat!
2017. jún. 8. 00:16
 9/17 A kérdező kommentje:
Mechatronikan mennyire van rajzolas?
2017. jún. 8. 00:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem publikus az új tantervről sajnos, amit én tudok, azt mindet tanároktól hallottam, illetve mivel Neptunban már meg vannak hirdetve a következő félévi tárgyak, meg tudom nézni, hogy mi lesz a gólyáknak első félévben:


Matek 6 kredit (ez nem változik)

Mechatronika alapjai 5 kredit (nekünk csak 3 volt...)

Gépszerkesztés alapjai 5 kredit (nekünk csak 4 volt...)

Anyagismeret 4 kredit (nekünk 5 volt)

Informatika 4 kredit (nekünk 3 volt)

Statika 4 kredit (nekünk 3 volt)

+még valamilyen tárgy, amit nem tudok, 2 kreditért...


Gépszerk alapjain van nagyon sok rajzolás (kézi rajzolás), és nagyon komolyan veszik, minden vonalnak a helyén kell lennie, különben instant bukás a zh, és a házikat sem veszik be. A későbbiekben már nem lesznek olyan tárgyak ahol szabadkézzel kell rajzolni, már lehet gépen is rajzolni a műszaki rajzokat (CAD alapjaiból megtanuljátok azt is majd 2. félévben szerintem, nekünk akkor volt). De a Gépelemek I. és II. tárgyak még így is elég szívatósak.


Ha szeretnél több infót, és még van kérdésed, írj nyugodtan privátban :) én ma végeztem az utolsó vizsgámmal, most már van időm válaszolgatni

2017. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!