Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt történelem érettségi:...

Emelt történelem érettségi: köze sincs a töri tudáshoz! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva, rengeteget készültem rá, faktos is voltam, az ismétlődogákra is alaposan felkészültem, külön előkészítőre is eljártam. Felkészülten mentem érettségizni.


Az első tesztes részről ne is beszéljünk, az elég gyatra lett, 40=30 pont, de azt tudtam is, hogy rosszul sikerült. Ott a szövegértős részeknél teljesen elvéreztem, mikor x-elni kellett a táblázatban a megfelelő helyre... aztán a környezetvédelmes(??!) feladatnál is voltak kritikus pontok.


Viszont az esszéimet iszonyatosan jónak éreztem! Azt hittem, közel max pontos lesz.... erre 33/40. Átnéztük a saját tanárnőmmel is, ő is ki volt akadva, mert szerinte esszénként 1-2 helyen jogos csak a pontlevonás, de nem érti, mert sok lenullázott részpont van, pedig szerepel az esszémben. Olyanok miatt vontak le pontot pl., hogy azt kellett volna írni a javítókulcs szerint "Az Európai Unió keleti tagállamai fejletlenebben, és ezek gazdasasági integrációja a cél". Helyette én ezt nem összetett mondatként írtam, de a TARTALMA ugyanaz: "A keleti, fejletlenebb országok gazdasági integrációja a cél". És ezért levont 2 pontot (3/1 pontot adott), mert "csak" rögzítésem van. megállapítás nincs. Kb. köpni-nyelni nem tudtam. És ez csak egy példa, sok hasonló kaliberű pontlevonásom volt. Szerintem az lenne a lényeg, hogy a tartalma megfelelő legyen (és lehetőleg értelmes), nem az, hogy akkor összetett mondatban írod le, vagy sem. Egyébként a tanárnő elolvasta az esszéimet és szerinte mind a három egész jól sikerült, nem érti ő sem, hogy miért pontozott ilyen furán.


Mit gondoltok? Nektek hogy sikerült az emelt töri?


2017. jún. 7. 10:30
 1/8 A kérdező kommentje:
*40/30 pont
2017. jún. 7. 10:31
 2/8 A kérdező kommentje:

Na jó, el vagyok varázsolva. :D

Szóval:

A teszt 40/50(!!)

Az esszék 33/50(!!)

2017. jún. 7. 10:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Most viszem be a fellebbezős papírt be a suliba. Ha az észrevételeim felére megkapom a pontot, kb 80%-os lehet az érettségim (így 73% - pedig az összes érettségi közül ezt éreztem a legjobbnak és ez lett a legrosszabb!).
2017. jún. 7. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Az esszék engem is felb*sztak, én is mindent leírtam de nem olyan megfogalmazásban, sorrendben vagy szerkezetben ahogy a javítótanár gondolta, mintha bele kéne látnom a fejébe.

A tesztfeladatoknál a 2. feladatot, amiben egy városi polgári jogrendszer alapján kellett eldönteni ki polgár, szabad vagy nem-szabad, ott konkrétan egy jó válaszom volt. Az eddig, gyakorlásképpen megírt régebbi érettségi tesztsorok teljesen mások voltak, én meg azokra készültem.

Az eredménnyel mondjuk nem vagyok elégedetlen, 78%, de lehetett volna sokkal jobb is.

2017. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 82% lett, de megmondom őszintén lehet igazság abban amit mondasz... Nem tanultam rá túl sokat, nem is én voltam legjobb fakton, mégis nekem lett a legjobb a faktosok közül a sulimban. Olyanok írtak tőlem rosszabbat akikről tudom hogy akár napi 12-14 órát is rászántak írásbeli előtt... Én meg annyit csináltam, hogy töltöttem ki régebbi feladatokat meg a fontosabb témákat átolvastam, tehát messze nem volt olyan alaptudásom szerintem mint annak aki rengeteget tanult. Az első rész 37 pont lett, szerintem ott a nagy részét józan ésszel meg lehetett csinálni, nem kellett akkora alaptudás. Az esszéknél meg csak azt írtam le amire az elején a szempontok rákérdeztek meg a forrásokra figyeltem hogy mindet valahogy beleírjam. Így lett 45 pont. De amiatt a levonás miatt mindenképpen fellebbezni kell, én sem ugyanazt írtam le az esszékben amik a megoldókulcsban voltak de tartalmilag jók voltak, meg is kaptam a pontot mindenre ami ilyen volt. Ha tényleg ilyenekre vontak le neked pontot akkor mindenképp reklamálj mert ez egy vicc, ha tartalmilag jó amit írtál azt el kell fogadniuk... Nem is értem hogy vonhattak le ezért pontot...
2017. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos főleg azok az érettségik, amikben esszét kell írni, nagyban függnek a javítótanár jóindulatától. Azért, amit írtál, mindenképpen meg kell kapnod a pontokat, remélem, meg is fogod.
2017. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 85%-os lett,és nem voltam semmilyen faktos,meg különösebben nem erőltettem túl magam a felkészüléssel.A tesztes rész szerintem kifejezetten könnyű volt,az említett x-elős ki szabad/ki nem feladatom hibátlan lett.Ennek ellenére igazad van,valóban más jellegű volt,mint a korábbi években.Az esszé javításáról meg nekem azt mondta a tanárom,hogy ne is várjam,hogy rendesen átnézik majd,mivel az emeltes javító tanárok nem vihetik haza a dolgozatokat,hanem ülnek egy teremeben,és mindenki az alapján kap pénzt,hogy x idő alatt hány db dolgozatot javít ki.Ennek ellenére nálam egészen korrektül jártak el.
2017. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kifejezetten tetszett, hogy a tesztes rész nem arra ment rá, hogy mennyit magoltál be, könnyűnek éreztem, végül 45 pontos lett. Viszont az esszéimet nagyon lehúzták, mondjuk a téma sem tetszett, adhattak volna valami történelmibbet is, kicsit szokatlan volt, hogy egy történelem érettségin nem tudtuk kikerülni a jelenkort. Az EU-s kérdést egyáltalán nem értettem, úgyhogy a magyar demokrácia mellett döntöttem, de az esszéim között is az sikerült a legrosszabbul. Végül az egész 81% lett, összességében elégedett vagyok:)
2017. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!