Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetseges atjelentkeznem egy...

Lehetseges atjelentkeznem egy gimnaziumba ezekkel az esetekkel?

Figyelt kérdés
Iden fogom kezdeni a 9.-et, de en egy eros gimibe szeretnek atmwnni felevkor, szakkozepbol.. kizuno tanulo vagyok, csak elrontottam, nem gondoltam at a dolgokat. Biologia, fizika, kemia es foldrajz sem lesz ebben a szakkozepben, illetve csak egy nyelv :( mit lehet, mit kell csinalnom, hogy atvegyenek?

2017. jún. 8. 21:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat, *atmenni, *kituno
2017. jún. 8. 21:11
 2/5 anonim ***** válasza:

De miért nem változtattad meg a jelentkezés sorrendjét, vagy miért nem intézted el ezt a pótfelvételi során?


Az hogy általános iskolában te kitűnő voltál, nem azt jelenti, hogy egy szakközépiskolában vagy egy erős gimnáziumban is az leszel, ezt azért tartsd szem előtt.

Azt írod, hogy nincsen a sulidban biológia, fizika, kémia és földrajz képzés. Ez azért eléggé hihetetlen, mivel kötelező legalább fél-egy évet minden szakközép és gimnázium tantervébe beletenni, maximum összevonták és természetismeret vagy természettudomány tárgyként tanulod majd.

2017. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A biosz, kemia... stb. 10.-ben es 11.-ben lenne, de en nem akarok addig maradni
2017. jún. 8. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy erős gimiben 9-ben már betelt a létszám. Az én sulimba a felvett 2*32 gyerek mellé már nem vesznek fel senkit sem. Persze próbálkozni lehet, de szerintem kicsi az esély. Talán egy gyengébb gimibe átvesznek. Készülj fel arra, hogy kíváncsiak lesznek a központi írásbelid eredményére és talán még szintfelmérőt is írattatnak veled magyarból matekból és idegen nyelvből.

Sajnos a jelenlegi oktatási törvény nem biztosítja a szakgimi és a gimi közötti átjárhatóságot.

Miért szakgimit jelöltél be elsőnek?

2017. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen
2017. jún. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!