Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1,8-ra állok matematikából, a...

1,8-ra állok matematikából, a tanár pedig azt mondta, hogy így nem tudja megadni az elégségest. Hogy van ez?!

Figyelt kérdés

Az átlagom magyarázatra szorul, ugyanis minden tárgyból jó vagyok (4-5), viszont matematikából mindig is gyengébb voltam. Idén nagyon sokat hiányoztak betegségek miatt, így év végére becsúszott egy témazáró és 2-3 kis egyes. Soha életemben nem álltam bukásra semmiből.

Most akkor évet kell ismételnem, vagy pótvizsga?

Még írnom kell egy javítót, de rettenetesen parázok miatta!

Egyébként erre az átlagra meg kéne adni a jobb jegyet...nem?



2017. jún. 11. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a 2-est csak 2.0-tól szokták megadni. (De efölötti átlaggal is megbuktathat a tanár, ha úgy érzi, valami miatt nem érdemled meg a kettest.)

Ha tényleg buksz, lehetőséges lesz augusztus végén pótvizsgázni, és ha az sikerül, akkor nem kell évet ismételni.

2017. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

1,75-től szoktak kettest adni, de gyakorlatilag egy tanár akkor adja meg, ha akarja. Ha úgy gondolja, irat még veled két dolgozatot, feleltet órán egyszer, aztán máris eldől a kérdés.

Készülj órára, nem olyan nehéz ez a tantárgy!

2017. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert te megadnád 1.5-re, mi? Hét karó meg egy ötös szerinted megér egy kettest, például?

tanulj inkább, ne variálj.

2017. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én mindig készülök órákra, tudom az alap feladatokat. Viszont a dolgozatok a sokkal nehezebb feladatokat rak, mint amiket begyakoroltat velünk. Gyakran egy kis dolgozatban 5 feladat van, részpontszámot alig ad, és azt a jegyet kapod, amennyi feladatod hibátlan...

Még amikor úgy érzem, teljesen értem az anyagot, akkor sem tudnom 2-3-nál jobbat írni.

És sajnos már nincs túl sok az évből, alig lesz pár órám, őedig a lehető legutolsó pillanatban szólt erről az információról.

2017. jún. 11. 13:16
 5/8 anonim válasza:
100%

Ezt a tanár dönti el.

Va nálunk olyan tanár aki 1,51-re már átenged minden barmot, de van aki 2 egésztől.

2017. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1,9-től vagy 2.0-tól adnak kettest általában, de variálhat.
2017. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettest valóban 2,0-tól szokták megadni (többi jegynél általában már x,7-től megadják a jobb jegyet, bár ez sem szentírás, lehet, hogy felelni kell érte). Mindenesetre a javítót biztos meg tudod jól írni, ha amúgy eddig szoktál készülni, szóval ne parázz, mert akkor csak elrontod. Meg nem hinném, hogy a tanárnak célja lenne a buktatás.
2017. jún. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
29%
1.5-től már elvileg meg kéne adnia a kettest. (Nálunk ez így van)
2017. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!