Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyházi egyetemeken köteleő...

Az egyházi egyetemeken köteleő a Bibliaismeret és egyéb ilyen tárgyak?

Figyelt kérdés
Természettudományos szakra fogok menni, a Karolira vagy a Pazmanyra terveztem eddig viszont megnéztem az óra rendet és írja h kotelezo tárgyak bevezetés a katolikus hit rendszerébe és meg 2 másik ilyen. Ugyanakkor írja az első fel év kötelező targyainal a filozófiát is ami mindjárt emészthetőbb. Valaki, aki oda jár segítene ? Lehet valaszatni közöttük? ((Ha nem akkor inkább az ELTE))

2017. jún. 12. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Károli BTK-ra járok. Egyetlen egy vallásos óránk van, az Egyházismeret, amiből írásbeli vizsgát kell tenni, ennyi. Én speciel órára se jártam be egyszer se, és relatíve minimális tanulással meglett. A filozófia más történet, az minden bölcsész szakon van, egyetemtől függetlenül. Van kb 10 filozófus akinek fújni kell az összes gondolatát, tézisét, majd levizsgázol belőle, és kész. :)
2017. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pázmányon azzal kezdték beiratkozásnál, hogy nincs erőltetve senkire sem a nyelv. És ez igaz. Nos, én sem vagyok vallásos, soha az életben nem tanultam vallást, de mégis a Pázmányra jelentkeztem. A katolikus hit órára be sem jártam. :D 3 lett az a vizsgám. Amúgy a diákokról meg sem mondanám, hogy vallásosak ha végig megyek a folyosón, tehát nem olyan a légkör, mint azt sokan képzelik. :D 2 órát tanultam arra az órára, és elektronikus vizsga volt, ahol választani kellett a felsorolásból, ennyi volt. 3-as lett...
2017. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, sietségemben kicsit hülyén fogalmaztam. és nem nyelvet, hanem vallást szerettem volna írni. :) Ha esetleg van még kérdésed szívesen válaszolok. :)
2017. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
óó, köszönöm mindenkinek mennek a zöld kezek. Utolsó, ha már vletlenül nyelv, akkor BTK-n ha nem nyelvi szakra fogok járni akkor van lehetőség nyelvet tanulni? Te mire jársz?
2017. jún. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!