Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most kell faktot választani...

Most kell faktot választani és anya nagyon erőlteti a matekot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Matekot tanít és bele van zavarodva, én nem bírom tovább. Ötös vagyok belőle, de a nagyon nehéz feladatokat nem tudom magamtól. Nem is akarok emelten érettségizni belőle, de állandóan azt hajtogatja, hogy a matek mindenhez jó, egyetemen könnyebb lesz.

Német és töri faktot akarok, mert így jöhet össze a legtöbb pontom továbbtanuláshoz.

Miért nem érti meg, hogy nem leszek se matek tanár, se vegyész vagy gyógyszerész.

Szerencsére a biosz, kémiáról le tudtam beszélni.

A többiek mind maguk dönthetik el...

Viszont nem karom utána az ordibálását hallgatni hónapokig. Így is egy utolsó valaki vagyok, mert csak 4,8 lett az átlagom, nem kitűnő, meg nem nyerek fizika versenyt.

Mondjuk szerinte az iskola is egy sz.r, mert bioszból senki se ötös, meg nem az országos matekversenyre készítenek fel.

Ebbe bele fogok őrülni.



2017. jún. 12. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne engedd, hogy ő döntsön helyetted! A te életedről van szó, 17-18 évesen ebbe ne szóljon bele az anyukád. Ha nem akarsz a matekkal semmi különöset, ne menj belőle faktra, mert teljesen felesleges!
2017. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Próbálj meg leülni anyukáddal, és nyugodt körülmények között magyarázd el neki, hogy miért szeretnél német-töri faktra menni. Mutasd meg neki a kinézett szakot, nézzétek át együtt a felvételis dolgokat, hogy ő is lássa, neked más tantárgy kell az álmaid megvalósításához! :))
2017. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Anyukád csak jót akar neked, de a módszerei messze nek megfelelőek. Ez egy ilyen lesarkított bölcsesség-féle lesz, de azt, hogy mi lesz belőled, három dolog határozza meg; a képességeid, a lehetőségeid és a motivációd. Semmi értelme olyan faktra menned, amit nem szeretnél és nem is érdekel. Az anyukádnak ilyen szempontból nincs hatalma feletted. Lehet, hogy iksz embernek a matek a leghasznosabb, de ha te utálod, ha kényszerítenek, egyedül csak azt érik el, hogy még jobban megutáld.

Mindenképpen azt válaszd, amit szeretnél, mert ez már nagyon régóta a te életed. Tök jó, ha a szüleid tanácsot adnak és segítenek az ideális körülményekhez, de a saját döntéseidet neked kell meghozni már most és a későbbiekben is.

2017. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De zsarolnak, meg hogy állhatok majd ki az utcaszélére, mert úgysem lesz belőlem senki. Hagyjam is ott ennyi erővel az iskolát.

Meg ilyet mondanak, hogy biztos megőrült, valamelyik hülye rábeszélte, nem szabad neki engedni. Majd ő felhívja az iskolát és beszél az ofővel.

De persze a tesómnak nem volt muszáj faktra sem menni szakközépben...

Nagyon félek tőlük, bármire képesek. Alapból normálisak, de ha az iskoláról van szó, megzakkannak.

2017. jún. 12. 17:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig muszáj egy kicsit a sarkadra állnod, ha változást szeretnél. A szülők gyakran esnek abba a hibába, hogy gyerekkori álmukat vagy aktuális szakmájukat ráerőltetik a gyerekre. Beszélj róla esetleg az osztályfőnököddel, üljetek le vele és a szüleiddel, hátha tud segíteni. De itt főként te vagy az, akinek lépnie kell, a te jövődről van szó!
2017. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jót akar, csak rosszul teszi. Minél előbb elfogadod, hogy szembe kell fordulnod vele, annál jobb. Az üvöltése hónapokig még mindig rövidebb ideig tart, mint egy elszúrt élet, amit neked kell végig élned. Mindenki maga dönthet a sorsáról, csak van, akinek kevesebb, van akinek több kiabálást kell érte végig hallgatnia. Konfliktus nélkül nincs felnőtt, független élet. Épp az alapjait teszed le. SEMMIKÉPP Ne menj matekra, ha te nem akarod! N33
2017. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem hangzanak teljesen okénak a szüleid ez alapján, de végső soron semmit nem tudnak tenni. Az ofőd tudni fogja, hogy a te pártodat kell fognia. Gondolkoztál azon, hogy nyári szünetben dolgozni menj? Ha még nem vagy tizenhat, akkor jövőre. Azért lenne jó, mert egy kicsit megvillanthatnád előttük, hogy tudsz te önálló lenni, ha akarsz, és az is leszel nélkülük.
2017. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Tudom, hogy nem leszek népszerű, de anyukádnak igaza van.

Valszeg egykorú lehet velem. Pár évtizeddel a hátam mögött azt mondom, tanulj matekot,legyen az az egyik faktod.

Ha ötös vagy belőle, nem lehet az olyan nehéz, amit ne tudnál legyőzni.

Az én szüleim annak idején az összes,az életkor miatti tudatlanságból fakadó tanulási ötleteimet rám hagyták. Rosszul is választottam,újra és újra. Ó bárcsak biztattak volna a matektanulásra, akkor most nem szenvednék...

2017. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Gazdasági szakra szeretnék menni, esetleg valami közigazgatási, jogi dologra gondoltam. Vagy nyelvi szak.

Oké, kell a matek az egyetemen, elfogadom.

Viszont a 420-460 pontot csak úgy lehet el érni, hogy töri emelt és/vagy mégegy nyelvből, de inkább plusz két nyelvvizsga.

Nos töriből, amit mellesleg imádok, könnyebb összeszedni a 90 %-ot, mint emelt matekon. Az ismerőseim közül, akik emelteztek és sokkal okosabbak voltak, mint én, alig lett meg a négyes, ami 40 %. Akkor jobban megéri, ha közepen elérek 90 %-ot.

Állítólag az integrálást, deriválást, meg lehet tanulni ott is, mert egyáltalán nem várják el az emeltet.

Nem leszek sem mérnök, sem kémikus, sem gyógyszerész és fizika tanár sem. Ezek anyám szakjai...

Egyébként lehet benne valami, hogy őt annak idején "csak" tanárira vették fel és velem akarja megvalósítási a nagy álmát (gyógyszerész stb.)

Viszont a törit nem lehet megcsinálni fakt nélkül, a némethez is ragaszkodom.

Ezt a pontszámítás dolgot nem értik...

Meg ha matekra megyek, akkor is ugyanazokat a szakokat választanám, de mehetnék fizetősre.

Megértem, hogy jót akarnak, de én szeretnék választani.

2017. jún. 12. 20:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Matematikával mindenféleképpen jobban járnál, hisz abból jóval több információt tudsz majd hasznosítani az egyetemi éveid alatt, de ha nagyon úgy érzed, hogy nem tudnál olyan jó érettségit tenni mint pl. történelemből ÉS pont ennyi kell a felvételedhez, akkor ilyen esetben a te ötleted jobb lenne, mint édesanyádé. (Én valószínűleg a matekot választanám és inkább tanulnék többet, hogy jó eredményeket érjek el, mintsem hogy egy olyan tárgyat tanuljak amivel szinte soha nem fogok többé foglalkozni).
2017. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!