Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyt láttok arra,...

Mennyi esélyt láttok arra, hogy 5 pontot csökken orvosira a ponthatár?

Figyelt kérdés

Tudom, századik ilyen kérdés.

Igazából túl későn jöttem rá, hogy orvosira akarok menni, így csak 415 pontom lesz, tavaly PTE- ÁOK 420 volt.

Beírtam ugyan a gyógyszerésztudományi egyetemet is, de egyáltalán nem szeretném azt. A szüleim pedig nagyon erőltetik, ha nem vesznek fel orvosira, akkor kötelező elkezdenem a gyógyszerészt. Hogyan magyarázzam el nekik, hogy a kettő nem ugyanaz és nekem nem tetszik az, amit egy gyógyszerész csinál?


2017. jún. 18. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem hiszem hogy ennyit csökkenne, az idei érettségik nem voltak túl nehezek, legalábbis szerintem. Én a tavalyiakat durvábbnak éreztem mint a mostaniakat.
2017. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a szüleidnek, hogy kérdezzék meg akármelyik gyógyszerészhallgatót, hogy kik azok, akik nem bukják/csússzák végig az egyetemet, és jó eredménnyel végeznek, és kik azok, akik egyből kihullanak a képzésből, vagy csak kínkeservesen tudják megszerezni a diplomát. Nem akarok általánosítani, meg én nem vagyok gyógyszerészhallgató, de ez szinte szállóige, és őszintén, elég sok realitást látok benne, hogy ez túl komoly és nehéz szak/hivatás ahhoz, hogy azok, akiknek csak a B terv volt az orvosi mellett, miközben nem is érdekelte őket, rendesen teljesíteni tudjanak rajta. Az államilag finanszírozott éveid pedig végesek, és nem kellene valamire pazarolnod, ami még egy motivált embernek is nehéz. Egy évvel meg nem veszítesz semmit. Nem vagy vészesen a tavalyi ponthatár mögött, jövőre simán megcsinálod, ha most nem jön össze, és addig is dolgozhatsz meg világot láthatsz, ami anyagilag meg minden más létező szempontból is sokkal jobban megéri neked, mint orvosi előtt elrontani a kedvedet egy olyan szakkal, ami neked nem fekszik, amíg más valaki, akinek rosszabb pontjai vannak a tiédnél, de imádná, kiszorul miattad.


415 pont egyébként meg teljesen rendben van, ezen tényleg csak javítani fogsz, bőven benne van az is, hogy mozdulhat annyit a ponthatár lefelé (de nem vagyok jós, én őszintén szólva nem szoktam hinni a ponthatár-csökkenésekben, de szerencsére az, hogy én mindig pesszimista vagyok, semmilyen hatással nincsen rájuk), és egyébként is bőven azt mutatja, hogy nem odamentél érettségizni, és semmit nem tudtál, hanem, hogy bőven kompetens vagy, csak nem voltál ott és akkor elég felkészült/jó passzban satöbbi.


Az egyetlen érv, ami a gyógyszerészet mellett szól, hogy "jaj, olyan ciki, ha valaki érettségi után nem megy egyetemre", és tudom, hogy a szüleid azért aggodalmaskodnak, mert a legjobbat akarják neked, hidd el, hogy nagyon megkísértő tud lenni a pótfelvételi is akár, de mivel a legjobbat akarják neked, szerintem engedni fognak. A te életed, és az, hogy ha másodszorra is nekifutnál, csak azt jelzi, hogy elkötelezett vagy. Utólag senkit se fog érdekelni az az egy év.


Na mindegy, ez kisregény lett, és tudod, általában tök rugalmasan kezelem, ha válaszolok valakinek valamit az oldalon, hogy "ááá, amúgy is belül ő tudja a legjobban" meg "nem az én életem", szóval egyáltalán nem hiszem azt, hogy a meglátásaimnak olyan durva nagy relevanciája lenne, de ez most egy elég határozott meglátásom, és kilencvenkilenc százalékban biztos vagyok benne, hogy neked az lesz a legjobb, ha felvésed a naptáradba a júli tizenkettedikét, és még addig kitörlöd a gyógyszerészetet a jelentkezési helyek közül. A szüleidet még annyira se ismerem, mint téged, de szerintem az elkövetkezendő pár napban, ha majd meglesz az érettségi bizonyítványod meg minden, majd nem ártana leülni és tartani egy nagy beszélgetést. Komolyan semmit nem veszítesz, ha idén nem sikerül, és jövőre újramész.

2017. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon kedves vagy utolsó!

Igen, szerintem is attól félnek, hogy az emberek lenéznének, ha nem nyerek felvételt. Érdekes, hogy édesapámat 3. nekifutásra vették fel orvosi egyetemre és nagymamámék sem kényszerítettek rá más szakot.

Nagyon nem tetszett nekik, de elmondtam, hogy ne haragudjanak meg, a kedvükért nem fogok gyógyszerésznek menni.

Kicsit vádolom is magamat, mert szerintem túl későn tudatosult bennem, hogy én is orvos leszek.

Most feldobta anya, ha nem lesz elég a 418-518 pont és nekem nem felel meg a gyógyszerésztudományi egyetem, akkor mehetek külföldre dolgozni, készülök mellette érettségire és jövőre bekerülök.

Egyébként csak a kémiát kell megismételnem, az lett gyengébb, mint amire számítottam.

2017. jún. 19. 21:17
 4/18 A kérdező kommentje:

*418

Attól függ, hogy középszintű szóbelikkel mennyit tudok javítani.

2017. jún. 19. 21:18
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, ne is menj gyógyszerésznek. :) És ha most nem kerülsz be, jövőre tuti be fogsz, örülök, hogy a szüleid is kezdik így látni. :)
2017. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Beszélgettem a Tanárnővel, aki kémiára készített (már amit február óta lehett), ő is azt mondta, hogy ezt kijelentheti, hogy jövőre biztosan felvesznek, szerinte nem vagyok buta, konkrétan így mondta, hogy minden adottságom meg van hozzá. Mondta azt is, hogy szerinte szorgalmas vagyok.

Egyébként kémiával az volt a gond, hogy számítási feladatok gyakorlására alig maradt némi időm, a fontosabb feladattípusokat néztük át a tanárommal, az elméleti részt teljesen egyedűl tanultam, ő csak belekérdezett néhány fontosabb dologba.

2017. jún. 19. 22:08
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha az az ára, hogy elmenjek külföldre, legyen. Már most mindennél jobban akarom az orvosi egyetemet. Eddig nem tudom, hová tettem az eszemet. Korábban mindig azt mondtam, hogy az idegennyelvekkel szeretnék kezdeni valamit egyetemen, de rájöttem, hogy nem.

Legjobban most a háziorvosi hivatás tetszik, a tanáraim szerint kedves vagyok, jó orvos lenne belőlem és szeretnének az emberek.

Ha valaki szerény/ alázatos, az jelenthet hátrányt?

2017. jún. 19. 22:13
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehooogy, szuper orvos lesz belőled, pont emiatt. :) Én ápolni mentem, amikor újrafelvételizten, és nagyon szerettek a betegek, pont, mert - részben a pánik meg a tapasztaltlanság miatt - iszonyatosan odafigyeltem rájuk. Valószínűleg tényleg minden adottságod megvan hozzá, szóval ezen ne parázz. Én nem hittem el, hogy minden adottságom megvan, sőt, úgy mentem faktra kémiából, hogy kilencedik félévkor majdnem buktam is, erre egy pont híja, hogy nem lett 90 százalékos a most megcsinált emeltem (mint ahogyan azt ma megtudtam). Ráadásul elkötelezett is vagy, szóval minden szuperül fog menni.


Én egyébként magyar-töri tagozatos voltam, és tizedik végéig azt hittem, hogy jogász akarok lenni vagy nyelvész, és senki nem értette, hogy mi ütött belém, amikor kitaláltam az orvosit, de én onnantól fogva, hogy rájöttem, hogy ezt szeretném csinálni, egy percre se tettem le róla. Jó, persze a neheze még bőven hátra van, de ismerős a szitu, és hát oda se neki, van ilyen. :) Biztos vagyok benne, hogy bővrn sikerülni fog neked. :)

2017. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se add fel,ha nem sikerül idén, de igazából én két véglettel találkozom minden fórumon. Akiknek nagyon jól sikerült, meg akiknek nagyon rosszul. Ebből kiindulva az 5 pont csökkenés nem lehetetlen. Szurkolok,hogy elég legyen! :)
2017. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Ajjj Istenem mennyi okos van itt gyakorin, ezt ugy imadom...

Egy 5 pontos csokkenes miota szamit soknak?:D es amikor kozel 20at ment le egyik evrol a masikra? Akkor az valami varazslat volt vagy mi?xD Na szoval ennyi...

Amugy a tavalyi erettsegi nagyon konnyu volt..bioszbol es kemiabol is, kar ezen vitatkozni is. Jol sikerultek es kesz. Az idei kozeleben nincs. Kedves kerdezo, ha engem kerdezel, en kb pont ekkora csokkenest tudok elkepzelni. Szoval ne add fel, legy bizakodo:)! Addigis meg elvezd a nyarat:))

2017. júl. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!