Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Duális képzésről tapasztalat?

Duális képzésről tapasztalat?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetem könnyűipari szakára jelentkeztem és elgondolkoztam a duális képzésen. De mivel csak ebben az évben fog elsőre indulni így tapasztalat híján nem tudom bemerjem-e vállalni. Az lenne a kérdésem, hogy aki esetleg odajár tudna e pár tanácsot adni, érdemes lenne? Vagy aki most jelentkezett oda ő jelentkezett a duális képzésre?


Vagy így nagy általánosságban mi a vélemény a duális képzésről? Mert nagyon jól hangzik, de ki tudja, hogy tényleg minden úgy lesz-e ahogy leírták. Pl. bármikor ott lehet hagyni és áttérni a "sima" szakra. Ez igaz?



2017. jún. 18. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Más szak, de nálunk is van duális.

Arra számíts, hogy az elején semmi, a szakhoz kapcsolódó dolgot nem fognak adni, csak a monoton munka.

Vizsgákra nehéz lesz készülni, mert amíg te a melóhelyen vagy napi 8 órában, addig ők otthon tudnak nyugodtan készülni.Nálunk aki duálisos, azoknak a 80%a bukott 2-3 tárgyat minimum.De ha bírod a terhelést, és pl kéne pénz az albihoz/kolihoz vagy csak úgy általában, akkor megéri, mert szakmai tapasztalatot is szerzel.

2017. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezhetem neked miket kellet csinálnod?

Mert igen fontos lenne a pénz és a tapasztalat is. később azért gondolom adnak a szakmához kapcsolódó munkát is, nem?

Csak nyilván halasztani sem szeretnék. :(

2017. jún. 18. 22:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszerménökin pl az egyik konzervgyártó cégnél cikkszámokat kellet felvinni egy táblázatba, és ha jól beszélsz valamilyen nyelvet, akkor pl angol levél írása is feladat volt.

Aztán az egyik szupermarketnél a beszállítókkal kellett egyeztetni, árut átvenni és megnézni hogy a szabványoknak meg felel-e.

2017. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. Még az érdekelne hogy az interjún miket kérdeztek? Nehéz egy céghez bekerülni?
2017. jún. 18. 22:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha duálisra mész és felvesznek, utána legyél tisztában a jogaiddal, mert nem rúghatnak ki, ha próbálod érvényesíteni a jogaidat, sőt. Tehát csicska melókat nem bízhatnak rád, csak szakmaiakat. Olvasgasd: [link]
2017. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A jó cégekhez nehéz bekerülni, mert oda több is jelentkező. Készülj komolyan rá, de a cégek többségéhez már jelentkezni kellett volna. Jelentkeztél már a cégekhez?
2017. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Még nem, pár napja kaptam e-mailt, hogy még lehet jelentkezni. De hétvégén nem dolgoznak, ugye?

Meg attól félnék hogy nem bírnám, mert amíg a többiek a vizsgaidőszakban tanulnak addig a dualis hallgatók a cégnél dolgoznak és max este tudnak készülni, ami elég fárasztó lehet.

Nagyon kevés a szabadidejük?

2017. jún. 19. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Duális képzés nagyon jó. Ha most kezdenék egyetemre járni, akkor mindenképp ilyen képzésre jelentkeznék.

Mondjuk a fizetési kilátások miatt nem pont könnyűipari mérnökire, de duálisra az biztos.

2017. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Neked van tapasztalod ezzel a szakkal kapcsolatban? Vagy honnan tudod? :)

Nekem alapból tetszik én azért jelentkeztem de az ott tanulók is azt mondták hogy minimum 200-250et meg lehet keresni simán vele. Ezért kérdezem hogy te mit tudsz a szakról :))

2017. jún. 20. 00:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Mérnöki vonalon tanulók fejében elég sokszor téves elképzelés él, hogy majd mennyit fognak keresni. Nem hibáztatom őket, gondolom az iskola a nyitott kapukon meg hasonló programokon bevadászta őket :D Folyik ám a hallgató vadászat keményen.


Felvi:


[link]


Stisztikai adat:

223 ezer Bruttót keresnek átlagosan a könnyű ipari mérnökik akik végeznek a sulival. Ezt szorozd be 0,65-el és megkapod a nettót .


Kb amúgy ennyit tippeltem volna. Van pár mérnöki irányzat ami jól fizet, de ez véleménye szerint nem tartozik közéjük.

2017. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!