Dauvid kérdése:

Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az Óbudai Egyetemre villamosmérnöki karára szeretnék jelentkezni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. 96%-os matekot írtam középszinten és hasonlót szeretnék fizikából is, valamint tervezem, hogy a matek emelt anyagot elsajátítom, amennyire tudom. Azt tudni kell rólam, hogy elég lusta vagyok, de úgy érzem ez a terület áll hozzám a legközelebb. Szerintetek érdemes lenne belevágni? Mennyire lenne fontos az a fizika emelt? Milyen az egyetemi tananyag? Gondolom sokkal több, mint a középiskolás, de jellegében hasonlítható hozzá? Mennyi a magolós rész? Mennyire kezdik az alapoktól magyarázni a dolgokat? Előre is köszi a válaszokat!

2017. jún. 19. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Emelt fizika, emelt matek? Inkább kezd el tanulgatni az egyetemi anyagot.

Nem tudom, hogy milyen szinten vagy lusta, vagy hogy milyenek a képességeid (ezeket csak te tudhatod), de a villamosmérnöki az egyik legnehezebb kar. Ha nem szereted amit csinálsz, kínszenvedés lesz. Az egyetem is gondot okoz egyeseknek, pedig az csak az alapot adja, és nagyon kevés a munka világába...

Hogy érdemes-e belevágnod? Mindenféleképpen. Ha nem megy, otthagyod.

ui: integrálni és deriválni azért tanulj meg :) (azt hiszem ez nincs benne a középben)

2017. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Emelt szintű tudás nélkül is bőven elvagy. Az első félév meglepően egyszerű, ha gólyatáborban vagy máshol mást mondanak neked a felsőbb évesek akkor hazudnak, vagy csak ők szenvedtek vele :)

Én 92%-os matek középpel mentem, de ennyi,fizikából nullán voltam még középszinten is, de meglett minden tárgyam.

Villanytanból és matekból is az alapoktól kezdik, magolós tárgy van 1-2, de nem vészes.


Második félév ha mintaterv szerint feltudod venni az viszont már húzós, jóval több tárgy, több számonkérés, bejönnek a laborok a beugró ZH-kkal. Ha nem követed el azt a hibát hogy első félév után könnyen veszed akkor azért teljesíthető nyilván.

2017. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jún. 20. 16:25
 5/6 anonim válasza:

gimnazista végzős ,kéttan , jelentk. : SZTE:TTIK Matek ,fiz ; csak kicsit témáhozillő és kevéssé tartalomdús smit írtam (előre szóltam ha valaki az idejét sajnálná)

Én mentem emelten matekból(németül),fizikából,szerintem a versenyek sokkal többet segítettek,mert nem is kellett semmit külön az érettségire készülnöm.

viszont a legtöbbet elsősorban a könyveimből(függvénytáblázat,OKTV feladatgyűjtemény,és Obádovics J.Gy. :Matematika ,stb. ),videókból(pl.:MIT prof. Walter Lewin 8.01 -8.04 Physics),emelt órák vegigalvásával és megtartásával , korrepetálással ,érettségi felkészítéssel és az önmagammal beszélgetéssel sajátítottam el .

ezek bármelyikét ma is javasolnám magamnak.

És azt, hogy sose tartsak attól, hogy túl előre tartok .

viszont így igen nagy veszély hogy csak a magolós tantárgyak maradnak , amik a kényelemben megmérgezhetik a tudásvágyat és a mindennapi tanulást.@vv@@@

00:56 és érkezik a középszint ? ,gj :)tL

fizikából megtanulhatnád például a fizika területeit és vázszerűen rendezhetnéd az eddigi tudásod akár képserűen is lerajtolva pl. fejben.

mindig kérdezz rá,hogy az adott nem legalapabb(5) jelenség miért jön létre az adott formában,ha egyszerű hatalommal tudod magyarázni az anyagot bárkinek( 7+ év ),akkor érted.., érezd talán úgy,hogy most kb.bárhol is tartassz nem tzudsz eleget , erősítsd az alapokat.szerintem , fogalmazd a fizikát a matematika szemszögéből is pl. (half random shhit)

szurkolj magadnak,mert ha az ötletek tanulója vagy a tölteléktárgyak visznek el , ha az adatok tanulója a matek ,és ha mindezt túlélnéd talán a pénz vagy a motiváció-hiány. :),esetleg egyébb baki vagy ballépés

büszkélkedhetek; várható (ha eléreh szóbeli közepeken a 12 ill. 25%-ot) a 458 pontom , leszurkoltam magamnak 3 emelt szintet,egy DSDII C1 nyelvvizsgát, hibátlan em.fiz szóbelit (ö.92), matek em.német 87. viszont ro. kevés időt töltöttem közép szintű tárgyakkal , nagyjából mindig

emiatt félek nagyon az egyetemi magolástól ,visszafejlődött a memóriám ami elég gáz.

csak okosbAA....

a nyelvtanulás és a hangszeres játék elvileg sokat segít , valamint a sport, (a barátok szerepét szerintem túlértékelik.nekem)

sok sikert , majd írhatnál az élményeidről.

2017. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem se kéne azzal törődni,hogy az első félévben viszonylag keveset haladtok előre,gyakorlatilag mindegy is

A matematika és fizikatudás várát mindenki úgyis saját maga építi lehetőleg összefüggő és érthető láncolatokból . az anyag megvan könyvekben és a neten.

sajnállak titeket viszont is,mert elvileg sok felesleges dolog miatt is fogtok sz. . ez van , szenvedni fogsz,csak válaszd meg hogy hogyan és milyen xéllal és szándékkal.

2017. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!