Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudnátok valamit írni a...

Nem tudnátok valamit írni a miskolci Földes Ferenc Gimnázium biológia-kémia szakról? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék milyen , ha valaki oda jár vagy járt kérem írjon . Még nem tudtam eldönteni melyikre mennék szívesebben kémiára vagy bioszra . Milyen ott a kémia vagy biológia ? Milyenek a tanárok ? Maga a szak milyen ? Nagyon nehéz ? Nehéz bekerülni ? Ha már esetleg elvégeztétek mentetek vele valamire ? Előre is köszönöm !

2013. jan. 19. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 12-es vagyok biosz-kémia szakon(fele osztály kémiás,fele bioszos.)Én biosz tagozatos vagyok,de kémiát választottam fakultációnak.Biológia tagozatról csak jót tudok mondani,minden héten van számonkérés,mi dönthetjük el hogy mikor,melyik nap akarunk írni,mert a tanárnak az a lényeg h megtanuljuk,szóval elég rugalmas e téren.Szóbelire még nem gyakoroltunk semmit.Most az ember szaporodásánál tartunk,nemsokára befejezzük az anyagot.A folyamatos számonkérés amúgy azért jó,mert folyamatosan tanulsz,és mire 12-es leszel,akkor fogod igazán értékelni.Nagyon sok az anyag bioszból,ugye 4 éves tárgy,a kémia csak 2.Azt javaslom h a bioszt válaszd,mert a biosz töményebb,nagyon sok infó van amit meg kell tanulni,kémia könnyebb.Kémiából van egy bizonyos tanár,akit ha megkapsz,akkor nem lesz boldog 4 éved,az biztos!És mivel mi végzünk ebben az évben,nagy a valószínűsége,hogy ő lesz az ofőd,ha kémia tagozatra mész,akkor meg a kémia tanárod is.Nem ajánlom.Nagyon szigorú,ha nem tudsz vmit,leordít.Elég ha annyit mondok,h a legokosabb biosz tagozatos nem tudott arra válaszolni h mi a fém definíció szerint,úgy leordította,hogy elakart menni másik suliba...Biosz tanár nagyon jó ahogy az elején is írtam.

Bekerülni könnyű volt(én harmadikként jutottam be,úgy hogy a központi matekom 43 pontos,a magyarom 36 pont lett)Tehetséggondozót is írtam,asszem csak matekot,ami 45 pont lett.Biosz szóbelim 1 pont híján max pontos lett,az írásbeli meglepetésemre szinte tökéletes,pedig durva kérdések voltak..

Szóval én a bioszt ajánlom,hisz abból sokkal többet kell tudni,mint kémiából,kell az emelt óraszám.Látod,én minden évben heti 5 órában tanultam/tanulom,és még mindig nem értünk a végére.Kémiát meg 10.ben befejeztük,csak ismétlünk azóta.

Remélem segítettem vmit :)

2013. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél ! Csak annyi hogy én még nem jövőre mennék most 7.-es vagyok szóval a mostani 11. osztálynak is jó a biosz tanár ( na meg a többi ) :-) ? Na meg alapjában véve nem bántad meg hogy oda jelentkeztél ?
2013. jan. 20. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántam meg,nagyon jó gimi,meg hát ide jártak a szüleim is,egyértelmű volt h ide jövök:) Meg én orvos szeretnék lenni,és mondták h akkor ide jöjjek,mert pl. sok híres orvos is ide járt.És úgy gondoltam h akkor én is.Meg amúgy nem kell szuperokosnak lenned h bekerülj,meg hogy bent maradj.Én kitűnő voltam általánosban,9.ben 4,2-es átlagom volt,aztán belejöttem h hogy kell tanulni,és most 4,75 az átlagom.(töri nem megy csak) :D Úgyhogy ne félj,nincs szigor,nem az van h mindenből 5-ösnek kell lenned:)

11-edikeseket is az a szigorú kémiatanárnő tanítja -.- bioszból szerintem nekik is ugyanaz a tanárúr,mint nekünk. Ha biosz tagozatra mész,akkor a mi biosz tanárunkat kapod,ez 100%.Kémia tanár több is van,nem tudom hogy lesz,van rá esély h egy másikat kapj,mert van vagy 3-4 :D

2013. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
És esetleg elmondanád hogy kb. mikről kérdeztek a felvételiben ?:)
2014. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!