Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljék fel angol...

Hogyan készüljék fel angol szóbelire?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz, és sajnos semmit nem tudok angolból. Eddig a többire készültem, azzal remélhetőleg nem is lesz gond, de az angoltól nagyon félek. Az írásbelim meglett 2-es szóval elvileg 12%-ot kéne szóbelin összekapargatni, de félek hogy nem lesz meg. Ha az angolra gondolok elkap a gyomorgörcs. :(

Év közben amúgy végig 4-es voltam angolból, de semmit nem tanultam rá, és így semmit sem tudtam. Persze én is elrontottam, de az angol tanárunk katasztrofálisan rossz volt. Az osztály közel felének 2-es lett az írásbelije, és 4-esnél jobb senkinek nem lett.

Tudtok valamit javasolni, hogy mit nézzek át gyorsan, hogy legalább a minimumot sikerüljön teljesíteni?



2017. jún. 21. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.

Megérted, amit kérdeznek? Ha igen, félsiker.

Olvasgasd át a neten a kidolgozott tételeket, plusz azokat a kifejezéseket, amik szituációkban jönnek elő: információ kérése, rendelés étteremben, szeretnék, nem szeretnék, jegyvásárlás, hotelszobafoglalás, tanácskérés, tanácsadás.

2017. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon értem meg. Még ha le lenne írva, talán, de ha szóban kérdeznek akkor nem.
2017. jún. 21. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A vizsga első feladata olyan, hogy kérdezgetnek, és válaszolnod kell. A második feladatban szituáció van, de azt elolvashatod, a harmadik feladat pedig önálló témakifejtés, és a kérdések, szempontok szintén le vannak írva. Szóval ha annyit készülsz, hogy minden témakörről tudj beszélni, akkor az már valami.
2017. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Tanulj meg az önálló témakifejtésekből 4-5 mondatot, az sokat számít! én így csináltam és jó lett a végeredmény!


Sok szerencsét :)

2017. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor átnézek pár dolgot, nagyon remélem hogy 4 pontot sikerül összekapargatni. Annál több nem kell. Legyen meg a 2-es aztán egy éltre el akarom felejteni azt az angol tanárt, ősszel meg valószínűleg beiratkozok egy angol tanfolyamra, ahol értékelhető tanítás folyik.

2017. jún. 21. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fog akarni a tanár megbuktatni, hiszen ezzel saját magát butatná meg. Ha már megszólalsz, megvan a 4 pont.
2017. jún. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
41%-al meglett a 3-as angolból. :D
2017. jún. 28. 14:17
 8/8 anonim válasza:
Gratula :)
2017. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!