Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek hogy sikerült az...

Nektek hogy sikerült az érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok :DDD


Jó kis story time következik...


Írásbelire semennyit sem tanultam kb, olyan is lett jóformán. Matek 27 pont és angol 25 pont ezek lettek a legrosszabbak de hozzátenném hogy matekból mindig csak 2-es voltam. Megnéztük 6.-án és megvoltam lepődve hogy úgy lett jobb a törim az egyik kiváló tanulónál hogy át sem néztem írásbeli előtt ő viszont széttanulta magát.


Akkor már eléggé be voltunk rezelve a többiekkel hogy basszus juni 26-27 szóbeli és a közel 80 tételből semennyit sem tudunk :DDD Na ez egészen juni 25-ig így volt. Az utolsó két napban kezdtem el átnézni az összes tételt, elsőnek a magyarral kezdtem mert attól tartottam a leginkább. Nekem valahogy ezek a verselemzések meg hogy kinek milyen költészete volt nagyon nem érdekelt. De 1 nap alatt átnéztem az irodalmat a nyelvtannak együtt. Persze este már kedvem sem volt semmihez így a töri+angol maradt juni 26-ra amikor az osztály egyik fele ment szóbelizni :DDD


Tulajdonképpen mikor kiderült hogy én vagyok a LEGUTOLSÓ tétel húzó minden tárgyból akkor kicsit kétségbeestem mert csak átolvastam a tételeket semmi más. Csoportokba voltunk osztva és az utolsó 5 emberbe voltam én. Mondtam nekik hogy úgyis én fogom húzni Babits Mihály: Jónás Könyvét ( azért azt a tételt mondtam mert azt néztem át utoljára és arról néztem zanza.tv-t is :D ), mindenki nevetett hogy persze majd pont te utolsónak hahaha. Aztán bementem és magyarból kellett húzni elsőnek és Babits Mihály: Jónás Könyvét húztam, felkészülési időben így szerényen körbemutogattam a többieknek hogy itt van nálam :DDDD Nem akarták elhinni mekkora szerencse.


Nyelvtanból is csak a könnyebb tételeket néztem át mert azokat tudtam nagyjából megjegyezni. Erre kihúztam a Főbbnyelváltozatokat full könnyű volt, most ki nem tud beszélni a szlengről meg a szaknyelvekről ?


Töritől nem tartottam kb, úgy voltam vele hogy jöjjön aminek jönnie kell és erre kihúztam kb a legkönnyebbet a Sztálini diktatúrát xDD


A másik két tantárgy az angol és nekem a média volt ( mert azon a szakon voltam ) azok mentek. Angoltól féltem a legjobban mert ponthatáron voltam de megnyugtatott a tanár hogy 7 pontot bárki összetud szedni és sikerült is :DDDD


Szóval nekem így sikerült az érettségi. Lehet hogy valakinek unalmas lesz elolvasni de ha valakit érdekel akkor már megérte leírnom szerintem :D


Írjátok le nektek hogyan sikerült és volt-e ilyen mázlis húzásotok vagy az ellenkezője.



2017. jún. 30. 20:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%

Gratulálok az érettségidhez!:)

Nekem egész jók lettek a magyart kivéve, a töri és az emelt angolom lett a legjobb, mindkettő 5-ös. :)

Töriből én is szóbelin a sztálini diktatúrát húztam. :D

2017. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Most akkor a magyarodra (szóbeli) mennyi pontot kaptál?

Hányas lett?

2017. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Meglett a négyes?
2017. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Jó sztori. Gratulálok a kettes érettségijeidhez!
2017. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
És ha kettes neki akkor mi van? Nekem meg hármas lett minden kivéve a matekot, az kettes. De szerintem sokkal jobb úgy leérettségizni, hogy nem feszülsz rá hanem szép nyugodtan lazán végigcsinálod. Miből gondolod, hogy mindenki aki érettségizik annak célja a továbbtanulás? Nekem se az. Csak hogy meglegyen a kék fedeles.
2017. júl. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni de így a magyarom pont 50% lett vagyis 3. Törim végük 54% lett szóval 3, angolom 2 lett 37%, médiám meg ugyanúgy erős négyes vagyis 78%-is lett.


Hozzátenném hogy nekem ezek bőven megfelelnek mert nem tervezek egyetemre vagyis felsőoktatásra továbbmenni.

2017. júl. 1. 08:39
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

"Hozzátenném hogy nekem ezek bőven megfelelnek mert nem tervezek egyetemre vagyis felsőoktatásra továbbmenni."


Így az érettségidnek semmi értelme.


"Megnéztük 6.-án és megvoltam lepődve hogy úgy lett jobb a törim az egyik kiváló tanulónál hogy át sem néztem írásbeli előtt ő viszont széttanulta magát."


Hát ott is komoly tanulási problémák lehetnek. Az egyetemen egyetlen vizsga is nehezebb lehet, mint az egész érettségi.

2017. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Én tavaly érettségiztem, nekem magyarból nem volt szerencsém, mert a 95 pontos írásbelimhez kihúztam az egyik legszivatósabb mondatelemzést (mindig nagyon jó voltam nyelvtanból, de akkor már kb ezer éve nem elemeztem mondatot) és Móriczot, akit nagyon nem szeretek, le is húzta 90-re. Töriből nekem is Sztálin volt, és én is áldottam a szerencsémet, két pontot veszítettem, így lett az egy pont híján négyes írásbelimből 85 százalékos ötös. :) Nekem a matek volt az, amiről azt hittem, hogy nagy szívás lesz, a két próbámból a jobbik lett 55 szazalék, mondom oké, ezt próbáljuk elengedni, nem vagyok rá büszke, de semmit nem készültem, csak annyi volt, hogy előtte lévő napon elolvastam a valószínűségszámítás jegyzetet a füzetemben. Este lefekvés előtt görcsbe ugrott a gyomrom, hogy az egy dolog, hogy a magyar jól ment, de holnap majd lejjebb fog hagyni a kedvem, aztán volt egy hülye gondolatom, hogy hűha, és mi lenne, ha megírnám a matekot is ötösre? Na, utána felkeltem másnap, és valamiért 84 százalékos ötös lett. :D A többi emelt volt, illetve az angol megvolt korábbról is. :)


Nagy kár, hogy egyetemen nem érettségi-szerű dolgozatok lesznek, nem a szint miatt, de ezek az alkalmazásszintű feladatok mindig olyan könnyen mentek emelt szinten is. :D

2017. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az angolnál kamuztál :D

Azt mondod 7 pont kell...25+7=32, csakhogy a minimum az 38 pont. Az írod 37 százalék lett, az azt jelenti, hogy majdnem hármas, tehát 55-56 pontod lett összesen. Ahhoz a 33 pontos angol szóbelin 30-31 pontot kellett elérni. Gondolom, ha annyira féltél az angoltól, akkor nem megy valami jól. :) Szóval kizárt, hogy annyi pontod lett. Ha már kamuzol, akkor legalább pontos adatokkal. :D

Amúgy én is idén érettségiztem és szakmát fogok ezután tanulni. Nem értem, hogy a kommentelők többsége miért van felháborodva azon, hogy valakinek nem színötös az érettségije. Nekem sem célom a fősuli/egyetem. Majd ha a későbbiekben meg mégis akarnék menni, akkor újraérettségiznék. Úgyhogy számomra is így tökéletes a saját érettségim:

Magyar: 86% -> 5

Matek: 27% -> 2

Töri: 66% -> 4

Angol: 42% -> 3

Szakmai (kereskedelem): 60% -> 4

:)

Nekem is a magyarral volt amúgy szerencsém. Nem a kedvenc tételeimet húztam, de szerencsére ment így is. :D Irodalomból Kölcsey-t húztam, nyelvtanból meg a hangalak és jelentést, nagyon egyszerű volt :D Töriből nekem Széchenyi volt, de arra számíthattam, mindig kifogom. Kisérettségin is őt húztam:)

2017. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő...


Mikor 6.-án mentünk megnézni az írásbeliket akkor a lapon is pontosan annyi pont volt hogy meglettem 2-es. Az angol tanárom külön kiemelte hogy mindenképp a minimumot kell nyújtanom hogy ne rontsak mert akkor nincs meg a kettes. Szóbelin meg ezek szerint közel sem 7 pontot gyűjtöttem össze hanem többet, de ezt nem kötötték az orrunk alá. Az angol szóbelinél nekünk a kettes 12,5% vagyis 6-7 pont talán.

2017. júl. 2. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!