Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is volt hasonló helyzetben?

Más is volt hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavaly kezdtem az első évemet az Óbudai Egyetemen,mérnöki szakon. Első félévben egész jó mentek a dolgok,viszonylag jó átlagom lett. Második félévben viszont eléggé összegyűltek a dolgok..főként iskolán kívüliek. Elég rossz,úgymond ingadozó állapotba kerültem és a motivációmat is elvesztettem a szak és az adott iskola iránt. Nagyon sok előadásra nem mentem be..csak a minimumra törekedtem..nem voltam nyitott. Konkrétan arra törekedtem,hogy minél kevesebbet kelljen a suliban az adott helyen adott emberekkel lennem. Szóval most a félév végére odajutottam,hogy nem jó érzésekkel tölt el ha arra gondolok,hogy ősztől vissza kell mennem.(Meglettek a tárgyaim ebben a félévben is,de sokat rontottam) Eléggé frusztrál a helyzet,mert sok barátomon látom,hogy ők élvezik az egyetemi mindennapokat a saját szakjukon/egyetemükön,én viszont úgy érzem valamiért,hogy nem itt a helyem. Képesnek érzem magam arra ,hogy jobb legyek..szeretnék tényleg jó lenni egy szakmában. Szeretnék fejlődni,kapcsolatokat építeni,de valamiért kialakult bennem ez a hozzáállás,ami miatt úgy érzem ez itt nem fog nekem menni. Szerintetek megérné egyetemet nagyrészt érzelmi és kevésbé tanulmányi okok miatt váltani? Az az igazság,hogy ha nem kellene egy évet kihagynom, akkor már rég váltottam volna. De a maradás mellett szól az például,hogy lenne biztosan állásom ha elvégezném a jelenlegit. 19 éves vagyok egyébként..ha új szakot kezdenék más egyetemen,akkor lennék 21.

2017. júl. 3. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megéri váltani.
2017. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Én 23 évesen kezdtem az egyetemet levelezőn és van pár csoporttársam akik már közel 40 évesek(vagy már el is múltak). A korod ne befolyásoljon semmit.


Alapjáraton szeretem a szakomat, de van 2 tárgy amivel folyton szívok. Az egyiknél az istennek se akar meglenni a 2-es, pedig töltelék tárgy, a másikat(3 féle kémia-szervetlen-szerves-bio), mindegyiket egyenként 2x kell felvennem, hogy sikerüljenek..


Ha magával a sulival van bajod, akkor válts. Máshol is van olyan szakirány ahol most vagy.

2017. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele,hogy ha már ilyen gondolatok járnak egyáltalán a fejemben,akkor annak is oka van már. Ha igazán szeretném a helyet, akkor meg se fordulna ilyen a fejemben...Opciónak eddig a BME energetikai mérnök szak ami a legvalószínűbb.
2017. júl. 3. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ilyesmi jár a fejedben, még semmire sem garancia, lehet, hogy tényleg csak kimerült vagy lelkileg, illetve elképzelhető, hogy máshol sem éreznéd jól magadat, ugyanúgy, ahogyan az is simán lehet, hogy használni fog neked a váltás. Egyelőre készülj arra, hogy váltani fogsz, ha érzed, hogy felszabadító a gondolat, az már erősen jelez valamit, és egyébként is még bőven fiatal vagy, és nemcsak, hogy 21 évesen nem késő egyetemet kezdeni, de valószínűleg átviheted pár tárgyadat, és rövidül a képzésed valamennyivel. :)
2017. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nincs garancia arra,hogy máshol megtalálom a számításaimat..lehet újra kellene érettségiznem is,de egyértelműen "felszabadító érzés" lenne a váltás. Érzem, hogy el tudnám végezni a jelenlegi szakot is,de annak nincs értelme,hogy csak a kettesért megyek..és úgy állok az egészhez ,hogy csak legyünk túl a féléven,mert alapból régebben nem ilyen volt a hozzáállásom. Látom,hogy máshol,nagyobb az összetartás a szakon/ karon belül..különböző körök,szakkolik...szeretnék én is tartozni valahová,de valahogy itt nem érzem ezt,szóval hajlok a váltásra.
2017. júl. 3. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az összes mérnök szakon ezt érzi az ember az elején, amikor a sok alapozó és egyéb nem túl szakmai és hasznos tárgy fut. Amúgy ha a kapcsolat építés nem megy, akkor ezen a szakváltás se fog segíteni abban biztos lehetsz. Én pl: szakomtól függetlenül rengeteg más irányú kapcsolatot építettem ki. Ha nem vagy ilyen ismerkedős, könnyen megnyíló ember akkor aztan lehetsz te bármilyen szakon.
2017. júl. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!