Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségin milyen fejlesztőkörnyezetet lehet használni a programozás résznél?

Figyelt kérdés
Ha pl én Java nyelven akarom megoldani a feladatokat és NetBeanst akarok használni, akkor ezt előre jeleznem kell? Mert nem biztos hogy a kijelölt iskola gépeire pont van az telepítve..

#informatika #programozál
2017. júl. 5. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki kell majd töltened egy papírt, amin azt is be kell jelölnöd, hogy szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre, stb. mit akarsz használni. Valószínűleg lesz lehetőség NetBeans-re vagy Eclipse-re is.
2017. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Esetleg még akinek van tapasztalata: Láttam pár megoldókulcsot, de csak C# ban írottakat. Ezekben sok megoldás kapcsolódott tömbökhöz.


Ha Javában nem tömböket használok, hanem ArrayList-eket, Map-eket, és azoknak használom a beépített tagfüggvényeit, azért nem jár 'levonás'?

2017. júl. 5. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az elvárt bemenetből a programod legenerálja az elvárt kimenetet (és univerzális), akkor nem vonnak pontot.
2017. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit értesz univerzális alatt?
2017. júl. 5. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha pl. az a feladat, hogy egy kapott számsor minden eleméhez adj hozzá kettőt, és [2, 6, 8] a bemenet, akkor erre adja vissza a program a [4, 8, 10] számsort. De ha más bemenetet adnak neki (pl. [8, 6, 2]), arra is helyesen számoljon, és pl.[10, 8, 4]-et adjon vissza.


(Tehát bemenettől függetlenül helyes értékkel térjen vissza)

2017. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2017. júl. 6. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!